Hírek
2016. Október 16. 09:23, vasárnap |
Belföld
Forrás: mti
Minden régióban lehet jelentkezni a fiatalok vállalkozóvá válását támogató programra
Magyarország minden régiójában lehet jelentkezni a fiatalok vállalkozóvá válását támogató uniós programra, amelynek keretében a 18-30 éves álláskereső fiatalok több hetes vállalkozói képzésen vesznek részt,
a szakemberek segítségével összeállított üzleti tervükhöz 3 millió forint vissza nem térítendő támogatást kaphatnak - hívja fel a figyelmet a programban közreműködő Magyar Iparszövetség (OKISZ).
A Magyar Iparszövetség közölte: a program keretében Magyarországon a rendelkezésre álló 3,94 milliárd forintból 1300 vállalkozás részesülhet támogatásban, amelyből 330 vállalkozás a Közép-Magyarország régióban jön létre.
Vadász György, a szövetség elnöke úgy látja, hogy a fiatalok beilleszkedését a gazdaságba, a munkába, a társadalmi környezetbe támogatni kell, ezt segítheti a fiatalok vállalkozóvá válását támogató program európai uniós forrásból.
Megjegyezte: fontos, hogy a fiatalok itthon találják meg a helyüket, és ne az országhatáron túl lássák boldogulásukhoz a lehetőséget.
A kisvállalkozói érdekképviselet vezetője szerint egyre nehezebb a családi vállalkozások átörökítése amiatt, hogy nem akarják a fiatalok folytatni üzletet.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 23. 10:00, csütörtök | Belföld
A legfőbb ügyész lemondása - Magyar Péter: az ország újabb Orbán-bábtól szabadult meg
A legfőbb ügyész lemondásával \"az ország újabb Orbán-bábtól szabadult meg\" - reagált a miniszterelnök Nagy Gábor Bálint bejelentésére.
2026. Július 23. 07:22, csütörtök | Belföld
Lemondott Nagy Gábor Bálint legfőbb ügyész
Nagy Gábor Bálint legfőbb ügyész szerdán benyújtotta lemondását, az erről szóló közlemény az ügyészség honlapján jelent meg.
2026. Július 23. 07:21, csütörtök | Belföld
Vitézy Dávid ismertette a vasútfejlesztés tízéves programját, az M3-as metró meghosszabbítását is bejelentette
Vitézy Dávid és Magyar Péter ismertette a tizenöt éves Baross Gábor Terv következő tíz évre szóló vasútfejlesztési munkatervét.
2026. Július 22. 16:00, szerda | Belföld
Bóna Szabolcs: ideje visszaadni az agrárkamarát a gazdálkodóknak
Ideje visszaadni az agrárkamarát a gazdálkodóknak - írta az agrár- és élelmiszergazdaságért felelős miniszter a Facebook-oldalán kedden.
