Hírek
2012. Május 12. 07:01, szombat |
Belföld
Forrás: OrientPress
Mi okozza a heves esőzést? - vihar közepébe repültek a tudósok
A tudósok turbulenciát okozó vihar közepébe repültek egy rövid időre azért, hogy kiderítsék, mi okozza a heves esőzéseket.
A Délnyugat-Angliából induló kutatás során a felhők belsejében adatokat gyűjtöttek a hőmérsékletről és a víz viselkedéséről - számol be a BBC.
A kutatás segíthet előrejelezni a viharokat és az árvizet. Meleg front esetében a meleg levegő tömege a hideg levegőnek nyomódik és arra kényszerül, hogy fölé emelkedjen. A meleg levegő gyors emelkedése az atmoszférán keresztül az oka a heves és sokszor nagyon erőteljes viharoknak.
Az alap mechanizmust már évek óta ismerjük, de az úgynevezett mikrofizikát a tudósok még nem teljesen értik. A kutatás során azonban megállapították: gyakran az extrém időjárás kisebb horderejű viharokból alakul kis és kap erőre.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 17. 16:00, szerda | Belföld
Uniós biztos: mióta Magyarország új kormánya hivatalba lépett, már jelentős előrelépések történtek a jogállamiság terén
Amióta Magyarország új kormánya hivatalba lépett, már jelentős előrelépések történtek a jogállamiság terén -
2026. Június 17. 14:00, szerda | Belföld
Az ÁSZ elnöke kezdeményezte az Integritás Hatóság elnöke jogviszonyának megszüntetését
Az Állami Számvevőszék elnöke kezdeményezte az Integritás Hatóság elnöke jogviszonyának megszüntetését a Fővárosi Törvényszéken - közölte az Állami Számvevőszék (ÁSZ) kedden az MTI-vel.
2026. Június 17. 11:00, szerda | Belföld
OGY - Magyar Péter: nem szeretnénk kisajátítani sem 1956, sem 1989 történetét
Nem szeretnénk kisajátítani, birtokolni, sajátunkká tenni sem 1956, sem 1989 történetét - mondta Magyar Péter miniszterelnök az Országgyűlés keddi ülésén, napirend előtt.
2026. Június 17. 09:00, szerda | Belföld
Orbán Viktor: a kommunikációs csatornák elhanyagolása volt a probléma, nem az üzenet
A kommunikációs csatornák elhanyagolása, nem pedig az azokban haladó üzenet volt a probléma - közölte a Fidesz elnöke kedden a Facebook-oldalán.
