Városlista
2026. június 22, hétfő - Paulina

Hírek

2020. Október 10. 05:00, szombat | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Megteltek a gáztárolók, biztosított a téli ellátás

Megteltek a gáztárolók, biztosított a téli ellátás

Megteltek a magyar gáztárolók, több mint 6,4 milliárd köbméter földgáz áll rendelkezésre, így a fogyasztók ellátása a fűtési időszakban biztosított

- közölte a Magyar Energetikai és Közmű-szabályozási Hivatal (MEKH) pénteken az MTI-vel.

A közlemény szerint az ország téli földgázellátását a folyamatos földgázimport, a tárolói készletek és a hazai kitermelés együttesen biztosítja.

Hozzátették, a fűtési szezonban a földalatti gáztárolók szerepe meghatározó, hiszen egy hidegebb téli napon az ország földgázfogyasztásának akár fele innen származik.

A fogyasztók biztonságos ellátása érdekében a tárolókban az elmúlt tíz év legmagasabb téli gázfogyasztásának legalább 60 százalékával egyenlő mennyiségű földgázt kell elhelyezni.

Közölték azt is, a letárolt kereskedelmi készleten felül továbbra is rendelkezésre áll a biztonsági készlet (1,45 milliárd köbméter), amely szélsőséges körülmények között szolgálja a lakosság biztonságos ellátását.

A hivatal a járványhelyzetre is tekintettel fokozottan ellenőrzi, hogy a hazai földgázrendszerek minden szempontból megfeleljenek a műszaki-biztonsági előírásoknak - olvasható a közleményben.

Címkék: fűtés, gáz, gáztározó

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 22. 14:00, hétfő | Belföld

Hőség - Hegedűs Zsolt: vigyázzunk magunkra és figyeljünk egymásra!

Vigyázzunk magunkra és figyeljünk egymásra! - erre kért mindenkit a hőség miatt az egészségügyi miniszter vasárnap, azt hangsúlyozva: ilyenkor a legfontosabb, hogy pótoljuk a folyadékot.

2026. Június 22. 14:00, hétfő | Belföld

Ruszin-Szendi Romulusz: a katonák döntöttek

2026. Június 22. 10:00, hétfő | Belföld

Háromra emelkedett a tótvázsonyi halálos autóbaleset áldozatainak száma

Háromra emelkedett a szombat éjjeli tótvázsonyi halálos autóbaleset áldozatainak száma, ketten a helyszínen vesztették életüket, egy ember pedig a kórházban hunyt el.