Hírek
2020. Augusztus 14. 13:03, péntek |
Belföld
Forrás: mti
Megnőtt az adathalász támadások száma a járvány alatt

Eddig mintegy 42 ezer olyan honlapot találtak, amelyek látszólag a koronavírussal foglalkoznak, de valójában főleg adathalász támadásokra használják - közölte Magyarország kiberkoordinátora péntek reggel az M1 csatornán.
Rajnai Zoltán elmondta, hogy a rosszindulatú honlapokon elsősorban személyes vagy banki adatokat akarnak megszerezni a gyanútlan áldozatoktól. A csalók például gyógyszereket, vitaminokat, vakcinát kínálnak eladásra vagy kérdőíveket töltetnek ki, de valójában az adatok megszerzése a céljuk.
Az ilyen honlapok mögött állókat nehéz "lekövetni", hiszen általában álcázzák a tevékenységüket. Az ismert keresőprogramok azonban ugyanúgy "feldobják" a hamis oldalakat, mint a hivatalos honlapokat - fűzte hozzá.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Április 30. 07:52, szerda | Belföld
Zsigó Róbert: május második felében lesz döntés az árréscsökkentés fenntartásáról
Amikor a kormány bevezette az árréscsökkentést, úgy döntött, hogy május 31-ig tartja azt fenn, ezért május második felében értékeljük és döntünk arról, hogy folytatjuk-e az árréscsökkentést
2025. Április 29. 07:32, kedd | Belföld
Közösen népszerűsíti Magyarországot az Emirates és a Visit Hungary
Közösen népszerűsíti Magyarországot az Emirates és a Visit Hungary a beutazó turizmus fellendítése érdekében - közölték a felek az MTI-vel hétfőn.
2025. Április 29. 07:30, kedd | Belföld
Ukránoktól félti a magyar munkahelyeket Orbán Viktor
Ukrajna európai uniós tagságának kérdése eldönti, hogy milyen lesz a mai fiatalok következő 20 éve, a legaktívabb, legproduktívabb, legígéretesebb két évtizede