Hírek
2021. December 02. 16:06, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Megkéselte betegtársát a kórház Covid-intenzív osztályán
Átadta az ügyészségnek a nyomozás iratait a Budapesti Rendőr-főkapitányság (BRFK) annak a kínai férfinak az ügyében, aki megszurkálta betegtársát a Honvédkórház Covid 2-es intenzív osztályán.
A megtámadott 54 éves nő négy nap múlva életét vesztette.
A rendőrségi honlapra csütörtökön feltett közlemény szerint az ügyben védekezésre képtelen személy sérelmére elkövetett emberölés és más bűncselekmények miatt folytattak nyomozást.
Emlékeztettek: a megalapozott gyanú szerint férfi egy kötszerollóval és egy érfogó ollóval szurkálta halálra mélyaltatásban fekvő betegtársát idén március 13-án egy fővárosi kórház Covid intenzív osztályán. A 38 éves kínai állampolgár előzőleg egy másik beteget ütött és fojtogatott, majd az őt megfékezni próbáló kórházi személyzetre is rátámadt. A zavart férfit végül a biztonsági őrök fegyverezték le, majd a rendőrök előállították.
A közfeladatot ellátó személy sérelmére, több ember sérelmére, védekezésre képtelen személy sérelmére elkövetett emberölés bűntett kísérlete, valamint súlyos testi sértés kísérlet elkövetésével gyanúsított férfi az eljárás során nem tett vallomást.
Az igazságügyi elmeszakértők megállapították, hogy a gyanúsított kóros elmeállapotban szenved, illetve szenvedett a bűncselekmény elkövetésekor is. A bíróság elrendelte a férfi kényszergyógykezelését.
A BRFK az ügy iratait november 30-án megküldte az ügyészségre.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 22. 10:00, hétfő | Belföld
Háromra emelkedett a tótvázsonyi halálos autóbaleset áldozatainak száma
Háromra emelkedett a szombat éjjeli tótvázsonyi halálos autóbaleset áldozatainak száma, ketten a helyszínen vesztették életüket, egy ember pedig a kórházban hunyt el.
2026. Június 22. 06:50, hétfő | Belföld
Ma ismertetik a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Védelmi Hivatalra vonatkozó javaslatot
2026. Június 21. 16:00, vasárnap | Belföld
MÁV: Elindult a nyári főszezoni menetrend
Kétszer annyi vonat közlekedik a Balatonhoz június 20-án induló nyári főszezonban mint eddig, az ülőhelyek száma pedig megháromszorozódik a nyári csúcsforgalomban
