Városlista
2026. június 20, szombat - Rafael

Hírek

2021. Február 07. 05:00, vasárnap | Belföld
Forrás: mti

Meghalt Siklósi Örs, az AWS énekese

Meghalt Siklósi Örs, az AWS énekese

Meghalt 29 éves korában Siklósi Örs, Az AWS énekese - tudatta szombaton a zenekar közösségi oldalán.

Az énekest, aki tavaly óta küzdött súlyos betegséggel, pénteken érte a halál.

Siklósi Örsnél 2020 júniusában diagnosztizáltak leukémiát. Az énekes januárban tervezett kiállni a nyilvánosság elé, hogy elmesélje a történetét a betegségről. Tavasszal készült kiadni első szólólemezét, nyárra tervezte az AWS legújabb, ötödik nagylemezét és ősztől indultak volna újra a koncertek - olvasható a közleményben.

"Csodálatos erővel és kitartással vitte végig az egész időszakot, bátorsága és kitartása példaértékű. Elvesztése felfoghatatlan és felbecsülhetetlen veszteség. Határtalan kreativitása, dalszövegeinek mélysége, színpadi jelenlétének elsöprő energiája és karizmája pótolhatatlan űrt hagy maga után, nemcsak a mi életünkben, de a magyar könnyűzene és művészet világában is" - írta az AWS.

A modern metál zenét játszó AWS 2018-ban lett széles körökben ismert, amikor Viszlát nyár című dalával megnyerte A Dalt. A zenekar ezt követően a lisszaboni Eurovíziós Dalfesztiválon bejutott a döntőbe is.

Címkék: AWS, meghalt, siklósi örs

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 20. 14:00, szombat | Belföld

Orbán Balázs lemondott az MCC Alapítvány kuratóriumi elnöki posztjáról

Orbán Balázs lemondott a Mathias Corvinus Collegium (MCC) Alapítvány kuratóriumi elnöki posztjáról - ezt a politikus jelentette be pénteken Facebook-oldalán.

2026. Június 20. 12:00, szombat | Belföld

Szőlő utcai ügy - Pócs János újabb feljelentést tesz a jövő héten

Újabb feljelentést tesz jövő héten az ügyészségen Pócs János fideszes országgyűlési képviselő a Szőlő utcai ügyben. A politikus ezt pénteki budapesti sajtótájékoztatóján közölte.

2026. Június 20. 11:00, szombat | Belföld

Sulyok Tamás aláírta az alaptörvény tizenhatodik módosítását

Sulyok Tamás köztársasági elnök aláírta az alaptörvény tizenhatodik módosítását és elrendelte a Magyar Közlönyben való kihirdetését - közölték az államfő Facebook-oldalán pénteken.