Hírek
2020. November 29. 09:44, vasárnap |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: mti
Meghalt 156 beteg, 6819-cel nőtt a fertőzöttek száma
Meghalt 156, többségében idős, krónikus beteg, és újabb 6819 magyar állampolgárnál mutatták ki a koronavírus-fertőzést - közölte a koronavirus.gov.hu vasárnap.
A kormányzati portálon azt írták: 211 527-re nőtt a Magyarországon azonosított fertőzöttek száma. Az elhunytaké 4672-re emelkedett, a gyógyultak száma 55 637.
Az igazolt fertőzöttek számában megjelennek a mentők által, a szűrőbuszokon és a kórházi dolgozók körében gyorsteszteléssel kiszűrtek is. A bölcsődei, óvodai, iskolai és szociális dolgozóknál végzett célzott, csoportos tesztelés összesített eredménye jövő hét elején várható - tudatták.
Az aktív fertőzöttek száma 151 218. Az aktív fertőzöttek 20 százaléka, az elhunytak 24 százaléka, a gyógyultak 26 százaléka budapesti.
Kórházban 7590 koronavírusos beteget ápolnak, közülük 657-en vannak lélegeztetőgépen.
Hatósági házi karanténban 50 227-en vannak, a mintavételek száma 1 639 076-ra emelkedett.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 22. 14:00, hétfő | Belföld
Hőség - Hegedűs Zsolt: vigyázzunk magunkra és figyeljünk egymásra!
Vigyázzunk magunkra és figyeljünk egymásra! - erre kért mindenkit a hőség miatt az egészségügyi miniszter vasárnap, azt hangsúlyozva: ilyenkor a legfontosabb, hogy pótoljuk a folyadékot.
2026. Június 22. 14:00, hétfő | Belföld
Ruszin-Szendi Romulusz: a katonák döntöttek
2026. Június 22. 10:00, hétfő | Belföld
Háromra emelkedett a tótvázsonyi halálos autóbaleset áldozatainak száma
Háromra emelkedett a szombat éjjeli tótvázsonyi halálos autóbaleset áldozatainak száma, ketten a helyszínen vesztették életüket, egy ember pedig a kórházban hunyt el.
