Hírek
2012. Június 17. 05:00, vasárnap |
Kék hírek
Forrás: Starovic Tibor, az MTI tudósítója jelenti
Megadta magát az Ógyallán gyilkoló rendőr

Két óra egyezkedés után megadta magát a rendőrségnek az a rendőr, aki szombaton délelőtt három embert lelőtt, kettőt pedig megsebesített a szlovákiai Ógyallán.
Az 51 éves férfi korábban az ógyallai városi rendőrség parancsnoka volt. Tettének okai továbbra sem ismertek, ugyanakkor azt már tudni lehet, hogy a férfi ismerte áldozatait, így vélhetően célzottan gyilkolt.
A tragédia a rendőrség szerint úgy játszódott le, hogy a szentpéteri férfi szombaton délelőtt saját autójával érkezett a helyszínre, majd miután kiszállt a kocsiból, egy pisztollyal célzott lövéseket adott le áldozataira. A férfi célpontjai - mindannyian egy helyi család tagjai - közül hárman, azaz az 51 éves apa, 19 éves fia és a legidősebb áldozat 24 éves veje - a helyszínen meghaltak, az áldozatul esett családapa másik fiát és annak feleségét súlyos sérülésekkel szállították kórházba.
A rendőrség a szomszédos utcában talált rá az elkövetőre, aki az egyik ház lépcsőjén ült, pisztolyt tartva a fejéhez. Ott kerítették körbe a rendőrök, és két órai egyezkedés után az először öngyilkossággal fenyegetőző férfi végül megadta magát nekik.
A lövöldöző - aki már 20 éve rendőr volt - jelenleg is a helyi rendőrség kötelékében dolgozott, ám tette elkövetésekor nem volt szolgálatban. A férfi nős, két gyermeke van, és az Ógyallához közeli Szentpéter településen lakik. A TASR szlovák közszolgálati hírügynökség közlése szerint a férfi viselkedésén munkatársai sem vettek észre semmi szokatlant az utóbbi napokban. A férfi házát jelenleg is rendőrök őrzik, mivel a községben híre ment, hogy az áldozatok hozzátartozói bosszút akarnak állni a szentpéterieken.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 15. 07:57, kedd | Kék hírek
Több mint 170 kilogramm drogot foglalt le a rendőrség egy nemzetközi akció során
2025. Július 07. 07:16, hétfő | Kék hírek
Sokan megsérültek a 442-es úton hajnalban történt buszbalesetben
Tizenkilencen megsérültek, köztük tizenegy gyerek abban az ukrán rendszámú autóbuszban, amely vasárnap hajnalban szenvedett balesetet a 442-es főúton
2025. Június 19. 07:09, csütörtök | Kék hírek
Markolatra szerelt lámpával fenyegetőzött a solymári bankrabló
Töltött fegyverre hivatkozott, de csak egy markolatra szerelt lámpával fenyegetőzött az a férfi, aki megpróbált kirabolni egy bankfiókot hétfőn Solymáron. A gyanúsítottat a TEK közreműködésével fogták el.
2025. Június 03. 07:43, kedd | Kék hírek
Kalapáccsal támadtak rá az Antall-kormány volt külügyminiszterére
Budapesten, egy belvárosi társasház kapualjában támadta meg az Antall-kormány volt külügyminiszterét és feleségét vasárnap délután egy férfi, aki kalapáccsal esett az idős házaspárnak.