Városlista
2026. április 8, szerda - Dénes

Hírek

2016. Július 12. 07:41, kedd | Belföld
Forrás: mti

Még fokozódik a hőség

Még fokozódik a hőség

Kedden fokozódik a kánikula: tizenegy megyére és a fővárosra másodfokú, az ország többi területére elsőfokú figyelmeztetést adott ki a meteorológiai szolgálat.

A meteorológiai szolgálat hétfőn az MTI-hez eljuttatott veszélyjelzése szerint Budapestre és Pest, továbbá Baranya, Bács-Kiskun, Csongrád, Fejér, Győr-Moson-Sopron, Jász-Nagykun-Szolnok, Komárom-Esztergom, Somogy, Tolna és Veszprém megyére adták ki a narancssárga vagyis másodfokú figyelmeztetést. Mint írták: kedden még nagyjából 2 Celsius-fokkal melegebb lesz, mint hétfőn, többfelé akár 27-29 fok közt, másutt 26 fok körül alakul a középhőmérséklet. Az előrejelzés szerint a leghidegebb órákban általában 17-23 fok lehet, de északkeleten ennél egy-két fokkal hűvösebb is lehet. A legmagasabb hőmérséklet többnyire 33-37 fok között várható.

Felhívták a figyelmet továbbá, hogy kedden extrém (akár 8,1-es szintet is meghaladó) UV-B sugárzás várható.

Emellett néhány dunántúli megyében heves zivatarra, felhőszakadásra is figyelmeztet a meteorológiai szolgálat. Mint írták: kedden délutántól az Észak-Dunántúl felett zivatarok átvonulására lehet számítani. Ebben a térségben a felhőszakadás mellett nagyobb méretű, több centis jég és károkozó szélroham is várható. A heves zivatar veszélye miatt Győr-Moson-Sopron megyére másodfokú figyelmeztetést adtak ki keddre.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 07. 13:00, kedd | Belföld

Rogán szerint ilyen válságos időkben nem szabad kormányt váltani

Nem szabad kockáztatni, és nem szabad egy ilyen válsághelyzetben rábízni az országot olyanokra, akik veszélyes döntéseket tudnak hozni - hangsúlyozta a Miniszterelnöki Kabinetirodát vezető miniszter vasárnap a Hír TV-n.

2026. Április 07. 13:00, kedd | Belföld

Szalay-Bobrovniczky Kristóf: a Magyar Honvédség képes és készen áll, hogy megvédje a gázvezetéket

A Magyar Honvédség képes és készen áll arra, hogy megvédje a gázvezetéket - írta a honvédelmi miniszter húsvéthétfőn közösségi oldalán, a vasárnapi Török Áramlat elleni szabotázsakcióra reagálva.

2026. Április 07. 09:00, kedd | Belföld

Forgalomkorlátozások lesznek Budapesten az amerikai alelnök látogatása idején

Az amerikai alelnök látogatása miatt április 6. és 8. között megváltozik a forgalmi rend Budapesten.