Hírek
2012. Június 05. 07:31, kedd |
Belföld
Forrás: STOP
Íme a világ legdrágább autója - Ferrari 8,8 milliárdért
Az 1962-es 250 GTO 35 millió dollárért kelt el.
A Bloomberg jelentése szerint az előző hónapban 35 millió dollárért, vagyis átszámítva mintegy 8,8 milliárd forintért cserélt gazdát egy 1962-es Ferrari 250 GTO, amivel a világ legdrágább autójának számít. Ebből a típusból mindössze 39 darab készült 1962 és 1964 között, ami már önmagában nagyon ritkának számít, de az egyedi, almazöld színű autó különlegessége, hogy Sir Stirling Moss-nak készült.
Ugyan a britek legendás autóversenyzője egyszer sem állt rajthoz az autóval - mivel éppen 1962-ben szenvedett súlyos autóbalesetet, ami után vissza is vonult -, a Ferrarival még több versenyen is részt vettek az akkori tulajdonosai, többek közt a Le Mans-i 24-óráson.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Augusztus 03. 10:00, hétfő | Belföld
Hőség - Gajdos László: 10-20 településen problémás a vízellátás
Jelenleg az egész országban biztosított az ivóvízszolgáltatás, 10-20 településen lehetnek problémák, de azokat folyamatosan kezelik - közölte az élő környezetért felelős miniszter vasárnap Facebook-oldalán.
2026. Augusztus 03. 09:04, hétfő | Belföld
Megnyílt az AMKA 33. országos nyári–őszi kiállítása Gödöllőn
Megnyílt A Magyar Kézművességért Alapítvány (AMKA) 33. országos nyári–őszi kiállítása a gödöllői Művészetek Házában.
2026. Augusztus 03. 07:19, hétfő | Belföld
Forsthoffer Ágnes egyeztetésre hívja a kormány és a parlamenti pártok vezetőit
2026. Augusztus 03. 06:00, hétfő | Belföld
Hétvégéig marad a forróság, enyhülés szombattól jöhet
Hétvégéig marad a forróság, néhány Celsius-fokos enyhülés csak szombattól jöhet - derül ki a HungaroMet Zrt. előrejelzéséből, amelyet vasárnap juttattak el az MTI-hez.
