Városlista
2025. augusztus 4, hétfő - Domonkos

Hírek

2024. Március 11. 06:00, hétfő | Belföld
Forrás: MÁV

MÁV: Több az utas a Vármegyebérlet bevezetése óta

MÁV: Több az utas a Vármegyebérlet bevezetése óta

Az új tarifa- és kedvezményrendszer első hetében több mint háromszázezret váltottak a vármegye- és országbérletekből, és több mint 20 ezer darabot ezek napijegy változataiból – közölte a MÁV-Volán-csoport.

Az értékesítés a februári azonos időszak adataival összevetve 37 százalékkal nőtt, ami arra utal, hogy az új tarifarendszer a korábbinál több utas számára képes vonzó alternatívává tenni a közösségi közlekedést Magyarországon.

Mint írták, az egyik legtöbbeket érdeklő kérdés, hogy az országbérlettel is lehet-e kerékpárt szállítani. Hozzátették: önmagában az országbérlettel ugyan nem lehet biciklit szállítani a vonatokon, de az 500 forintos fix áras viszonylati kerékpárjeggyel, valamint a kerékpár-országbérlettel igen. A kerékpár országbérlet a BKK meghatározott járatain is érvényes, és egyes vonatokon kerékpárhelyjegyet is kell váltani.

Címkék: máv, vármegyebérlet

Ezek érdekelhetnek még

2025. Augusztus 04. 07:54, hétfő | Belföld

Zömében napos és egyre melegebb idő várható a héten

A hét elején még több helyen lehet felhős az idő, később aztán napos és egyre melegebb időre számíthatunk - derül ki a HungaroMet Zrt. előrejelzéséből, amelyet vasárnap juttattak el az MTI-hez.

2025. Augusztus 04. 07:53, hétfő | Belföld

Szijjártó Péter: Magyarország legnagyobb autógyárát hozza létre a Mercedes

Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter a 40. Forma-1-es Magyar Nagydíj helyszínén bejelentette: Magyarország legnagyobb autógyárát hozza létre a Mercedes.

2025. Augusztus 03. 08:56, vasárnap | Belföld

Orbán Viktor: nem vállalom azt a felelősséget, hogy akár csak egyetlen fiatal is meghaljon Ukrajnáért

Azt a felelősséget, hogy akár csak egyetlen fiatal is meghaljon Ukrajnáért, nem szeretném vállalni, és nem is fogom – jelentette ki a miniszterelnök szombaton Esztergomban az MCC Feszten.

2025. Augusztus 03. 08:55, vasárnap | Belföld

Duna House: az Otthon Start program megmozgatja az ingatlan- és hitelpiacot is

A nyári hónapokra jellemző, visszafogottabb aktivitással telt a július a hazai ingatlanpiacon, az Otthon Start program hatása viszont gyorsan meglátszott az érdeklődések növekedésében - közölte a Duna House pénteken.