Városlista
2025. szeptember 1, hétfő - Egon

Hírek

2016. Május 22. 05:00, vasárnap | Belföld
Forrás: mti

Másfélszer annyi melanomás beteg lett tíz év alatt

Másfélszer annyi melanomás beteg lett tíz év alatt

Másfélszeresére nőtt tíz év alatt a melanomás (a bőrrák legveszélyesebb fajtája) betegek száma Magyarországon - hangzott el az M1 aktuális csatorna szombati műsorában.

Lányi Cecília bőrgyógyász, kozmetológus elmondta: a napozást nem kell teljesen elkerülni, hiszen fontos szerepe van a jó közérzet fenntartásában, a D-vitamin termelődésben, viszont figyelni kell a mértékre.

Napozni délelőtt és délután három óra után ajánlott, a déli időszakban kerülni kell a közvetlen napfényt - tette hozzá.

Ugyan ma már olyan kozmetikumok is elérhetőek, amelyek nem károsítják annyira bőrt, de arra figyelni kell, hogy napozni csak kozmetikai készítmények nélkül szabad. Kivételt képeznek a naptejek - tette hozzá.

fotó: illusztráció

Címkék: betegség, melanoma

Ezek érdekelhetnek még

2025. Szeptember 01. 07:58, hétfő | Belföld

Változékony idő várható szeptember első hetében

2025. Szeptember 01. 07:56, hétfő | Belföld

Érkezik a 30 ezer forintos élelmiszer-utalvány a nyugdíjasoknak

Érkezik a nyugdíjasoknak a 30 ezer forintos élelmiszer-utalvány hétfőtől - erről beszélt Nyitrai Zsolt, a miniszterelnök főtanácsadója a Facebook-oldalán vasárnap közzétett videóban.

2025. Szeptember 01. 07:52, hétfő | Belföld

Startol az Otthon Start program

Albérletből saját otthonba, \"pár óra és startolunk\" - írta Panyi Miklós, a Miniszterelnökség parlamenti és stratégiai államtitkára a Facebook-oldalán vasárnap az Otthon Start programról szóló bejegyzésében.

2025. Augusztus 31. 08:34, vasárnap | Belföld

ÉKM: fontos szakaszához érkezett a déli körvasút építése