Hírek
2013. November 19. 05:00, kedd |
Belföld
Forrás: prominent.blog
Marsról közölt videót a NASA

A vörös bolygó fejlődéséről készített animációt tett közzé az amerikai Nemzeti Repülési és Űrhajózási Hivatal. A videó kellemes kísérőzene mellett mutatja a római hadistenről elnevezett bolygó több milliárd éves fejlődéstörténetét.
A mintegy kétperces videót a NASA Goddard-központjának munkatársai állították össze, akik abból az elgondolásból indultak ki, hogy a Mars felszíne korábban egészen máshogy nézett ki, mint amilyennek ma ismerjük.
Míg manapság a mintegy négyszáz millió (időnként közelebb) kilométer távolságra lévő bolygó elég kopár és sivár, addig a múltban a tudósok szerint sűrű légkör boríthatta, amely lehetővé tehette, hogy a felszínén tengerek és óceánok lehettek. Mindezt a planéta felszíni tulajdonságai és ásványi anyag összetétele is azt mutatják.
Elképzelhető, hogy valaha létezhetett rajta élet is, ennek nyomait kutatják napjainkban.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 14. 07:53, hétfő | Belföld
Szünetel hétfőn az okmányokkal és járművekkel kapcsolatos ügyfélkiszolgálás a kormányablakokban
2025. Július 14. 07:50, hétfő | Belföld
Kánikulával indul a hét, majd lehűlés érkezik
Kánikulával indul a hét jellemzően 30 Celsius-fok feletti csúcshőmérsékletekkel, majd szerdán hidegfront érkezik, többfelé várható csapadék és a hőmérséklet is kissé visszaesik.
2025. Július 13. 09:07, vasárnap | Belföld
Az Otthon Start kombinálható más államilag támogatott hitellel is
A szeptemberben induló Otthon Start Program hiteleit lehet kombinálni más államilag támogatott hitellel is, így a program még kedvezőbb
2025. Július 13. 09:06, vasárnap | Belföld
MÁV: figyelmeztető piktogramokat festettek a balatoni vasúti átjárókba
A balesetek megelőzése érdekében 42 balatoni vasúti átjáróban készült el a figyelmeztető piktogramok felfestése – közölte a MÁV-csoport szombaton.