Hírek
2019. November 13. 05:00, szerda |
Külföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Maró anyaggal sebesített meg óvodásokat egy ámokfutó Kínában
Több mint ötven gyermek szenvedett égési sérüléseket a Kína délnyugati részén fekvő Jünnan tartományban, miután egy férfi maró anyaggal fújta le őket
- adta hírül a South China Morning Post (SCMP) című hongkongi lap online változata.
A rendőrség a támadás után mintegy 40 perccel vette őrizetbe a 23 éves férfit, aki az óvoda falán átmászva jutott be a gyerekek közé, majd nátrium-hidroxid-oldattal fújta le őket és az óvoda ott lévő munkatársait - áll Kajjüan város kormányzatának nyilatkozatában, amely szerint 51 gyermeket és három felvigyázójukat kellett kórházba szállítani sérüléseik miatt.
Életveszélyes sérülést senki sem szenvedett, de a támadás két áldozatát súlyos égési sérülésekkel kezelik.
A helyi kormányzat szerint a támadó az interneten vásárolta a maró lúgos oldatot, s tettének oka az előzetes nyomozás szerint a "társadalom elleni bosszú" volt.
Az elmúlt években Kínában több esetben váltak támadások célpontjává óvodák vagy általános iskolák. Szeptemberben egy 40 éves férfit vettek őrizetbe, miután a közép-kínai Hupej tartományban késsel támadt egy általános iskola diákjaira, nyolc gyermek halálát okozva és további kettőt megsebesítve. Április elején pedig a szintén közép-kínai Honan tartományban tartóztattak le egy óvónőt, aki a gyanú szerint mérget kevert a gyermekeknek kínált kásába, aminek következtében 23 gyermek szorult kórházi ellátásra.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 06. 14:00, péntek | Külföld
Izrael ismét iráni és libanoni célpontokat támadott, valamint támadásokat szenvedett el mindkét országból
Az izraeli hadsereg az Irán elleni háború hatodik napján, csütörtökre virradóan újabb iráni és libanoni célpontokat támadott, valamint támadásokat szenvedett el mindkét országból, ami miatt három légiriadó is volt az éjjel
2026. Március 06. 10:00, péntek | Külföld
Iráni konfliktus - Donald Trump részt akar venni Irán következő vezetőjének kiválasztásában
Donald Trump szerint neki is szerepet kell kapnia Irán következő vezetőjének kiválasztásában - az amerikai elnök erről csütörtökön beszélt egy interjúban.
2026. Március 04. 11:00, szerda | Külföld
Donald Trump: az Egyesült Államok biztosítja majd a Perzsa-öblön keresztül áthaladó tengeri kereskedelmet
Az Egyesült Államok fog biztosítást nyújtani a Perzsa-öbölön keresztül áthaladó tengeri kereskedelemnek - közölte kedden Donald Trump amerikai elnök a Truth Social közösségi oldalán.
2026. Március 04. 07:19, szerda | Külföld
Az EU arra kéri Ukrajnát, hadd ellenőrizzék, mi van a Barátság vezetékkel
Ukrajna egyre nagyobb nyomás alá kerül annak érdekében, hogy engedélyezze az Európai Uniónak a Magyarországra és Szlovákiába irányuló, megrongálódott Barátság kőolajvezeték helyszíni ellenőrzését – írja a Financial Times.
