Városlista
2026. augusztus 5, szerda - Krisztina

Hírek

2018. Február 22. 19:03, csütörtök | Belföld
Forrás: mti

Március elsején nyílik az Utazás 2018 kiállítás

Március elsején nyílik az Utazás 2018 kiállítás

Az idén március 1. és 4. között rendezik meg az ország és a régió legjelentősebb turisztikai seregszemléjét, az Utazás 2018 kiállítást, a Hungexpo Budapesti Vásárközpontban 21 ország 280 kiállítója várja az érdeklődőket

– jelentette be Rafay János, a főszervező Hungexpo Zrt. üzletág-igazgatója sajtótájékoztatón csütörtökön Budapesten.
A kiállítás belföldi díszvendége Hévíz, a külföldi Marokkó, a belföldi és a külföldi kínálatot külön pavilonban mutatják majd be. A 41 éve indult rendezvénysorozat idei fő témája az aktív kikapcsolódás, de a turizmus szinte minden ága képviselteti majd magát – ismertette Rafay János. Hozzátette: az Utazás kiállítással egy időben rendezik meg a Bringaexpót és a Futó Expót, valamint az ország legnagyobb független, utazókat megszólító rendezvényét, a 6. Járatlan Utakon Fesztivált. Mindegyik rendezvény ugyanazzal a belépőjeggyel látogatható.
Rafay János elmondta, hogy a kiállítás első napja zártkörű szakmai nap, a konferenciákon és kerekasztal-beszélgetéseken egyebek között a belföldi és nemzetközi turizmus legfrissebb trendjeit, az ágazatot sújtó munkaerőhiányt, az online turizmus tapasztalatait vitatják majd meg. Külön szekcióban foglalkoznak a gasztro- és borturizmussal, az egészségturizmussal.

Nyereményjátékokban is indul

Kamal Arifi, a díszvendég Marokkói Királyság képviselője elmondta: tavaly ősztől két diszkont légitársaságnak van közvetlen járata Budapestről az észak-afrikai ország népszerű térségeibe, Marrákesbe és Agadirba. Ezzel az ország elérhető közelségbe került a magyar utazókhoz, és a két ország turisztikai kapcsolatait is szorosabbra fűzték – tette hozzá. Tárgyalások zajlanak egy harmadik légitársasággal is, a Royal Air Marockal, közvetlen Budapest-járat indításáról – mondta a követtanácsos.
Papp Gábor, Hévíz polgármestere arról tájékoztatott, hogy különleges játékokkal, helyitermék-kóstolókkal, koktélokkal és akciós szállásajánlatokkal várják az érdeklődőket. A kiállításon hévízi wellness-hétvégéket sorsolnak ki, s egy családi hőlégballon-repülést lehet nyerni. A hévízi vendégforgalom tavaly rekordot döntött. Az évek óta tartó növekedés hátterében a belföldi kereslet dinamikus növekedése, a német piac stabilizálódása, a közép-európai érdeklődés erősödése áll, és tavaly az orosz és ukrán vendégek is visszatértek – mondta.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Augusztus 04. 23:00, kedd | Belföld

GENEZIS – Magyar Misztériumjáték

"Pillanatképek a magyar nemzet sok ezeréves történelméből.”

2026. Augusztus 04. 13:00, kedd | Belföld

Szeptember elején indul az Ide Buda! 1686 emlékév

A Budavári Önkormányzat Ide Buda! 1686 elnevezéssel indít emlékévet Buda visszafoglalásának 340. évfordulója alkalmából.

2026. Augusztus 04. 10:00, kedd | Belföld

Vitézy Dávid: Hamarosan kezdődik a zalaszentiváni deltavágány építése

A zalaszentiváni deltavágány és az új megálló kivitelezésével elkezdődik a közvetlen vasúti kapcsolat építése Szombathely és Zalaegerszeg között - közölte közösségi oldalán hétfőn Vitézy Dávid.

2026. Augusztus 04. 07:47, kedd | Belföld

BKK: fejlesztések kezdődnek a Nagykörút teljes megújulásáig