Városlista
2025. szeptember 3, szerda - Hilda

Hírek

2018. Július 28. 08:59, szombat | Belföld
Forrás: mti

Már tüneteket okoz a parlagfű

Már tüneteket okoz a parlagfű

Már tüneteket okoz a parlagfű - hívta fel a figyelmet pénteken, az MTI-hez eljuttatott közleményében az Országos Közegészségügyi Intézet (OKI), kiemelve:

az idei parlagfűszezonra jellemző a korai pollenszórás, a hatékony védekezés érdekében az allergiásoknak javasolt mihamarabb felkeresni orvosukat.

Közleményük szerint az elmúlt hetekben megjelent a parlagfű pollenje a levegőben, de a csapadékos időjárásnak köszönhetően a pollenkoncentráció nem emelkedett meg jelentősen. Ugyanakkor egy-egy napon, lokálisan már többfelé - elsősorban az Alföldön és a Dunántúl déli részén - jelentkezett tüneteket okozó pollenterhelés.

Azt írták: jelenleg az ország nagyobb részén alacsony-közepes parlagfű pollenterhelés jellemző. A következő napokban a parlagfű pollenkoncentrációja várhatóan emelkedik, az Alföld nagy részén és a Dunántúl déli területein várhatóan már tartósan a tüneteket okozó pollenterhelés lesz jellemző.

Kiemelték: magas parlagfűpollen-koncentráció esetén és megfelelő gyógykezelés hiányában az allergiásoknak olyan tüneteik lehetnek, mint tüsszögés, vizes orrfolyás, orrviszketés, orrdugulás (és emiatt esetleges alvászavarok), garatviszketés, fülviszketés, könnyezés, szemviszketés, "piros szem" (kötőhártya-gyulladás), szemfáradékonyság, továbbá fáradtság és levertség érzés, nagyobb alvásigény.

Az OKI naponta térképes előrejelzést készít, amely elérhető a https://efop180.antsz.hu oldalon - áll a közleményben.

Címkék: allergia, parlagfű

Ezek érdekelhetnek még

2025. Szeptember 02. 07:15, kedd | Belföld

Szijjártó Péter: 2027 végéig elkészül a magyar-szerb kőolajvezeték magyarországi szakasza

Egész biztosan elkészül 2027 végéig a magyar-szerb kőolajvezeték magyarországi szakasza, ami komoly előrelépést jelent majd hazánk és az egész térség energiabiztonságának szempontjából -

2025. Szeptember 02. 07:07, kedd | Belföld

Lázár János: visszafordíthatatlanul a megújulás útjára lépett a MÁV-Volán csoport

A MÁV és a Volán összevonásával visszafordíthatatlanul a megújulás útjára lépett a vállalatcsoport.

2025. Szeptember 01. 07:58, hétfő | Belföld

Változékony idő várható szeptember első hetében

2025. Szeptember 01. 07:56, hétfő | Belföld

Érkezik a 30 ezer forintos élelmiszer-utalvány a nyugdíjasoknak

Érkezik a nyugdíjasoknak a 30 ezer forintos élelmiszer-utalvány hétfőtől - erről beszélt Nyitrai Zsolt, a miniszterelnök főtanácsadója a Facebook-oldalán vasárnap közzétett videóban.