Hírek
2019. Október 03. 05:01, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: police.hu
Már nem sokáig érvényesek a régi ötszázasok
Október 31-ig lehet fizetni a 2018 előtt kibocsátott 500 forintos bankjegyekkel - közölte a Magyar Nemzeti Bank (MNB) szerdán az MTI-vel.
A kereskedők november 1-jétől nem kötelesek elfogadni a régi ötszázasokat, de a bank- és postafiókokban még 3 évig, a jegybanknál pedig 20 évig díjmentesen beválthatók.
Az MNB szerint az új bankjegyek a februári kibocsátás óta megfelelő ütemben terjedtek el a készpénzforgalomban. Szeptember végére az ötszázasok több mint 60 százaléka már új volt - olvasható a közleményben.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 01. 07:09, szerda | Belföld
Hőség - Meteorológia: megdőlt az országos és a fővárosi hőmérsékleti rekord is kedden
Megdőlt az országos és a fővárosi abszolút maximum-hőmérsékleti rekord is kedden az előzetes adatok szerint - közölte a HungaroMet Zrt. a Facebook-oldalán.
2026. Július 01. 06:00, szerda | Belföld
Hőség - Magyar Péter: csak a legszükségesebb célokra használjuk a vezetékes ivóvizet!
Magyar Péter miniszterelnök kedd esti Facebook-üzenetében arra kért mindenkit, hogy a következő napokban csak a legszükségesebb célokra használja a vezetékes ivóvizet.
2026. Június 30. 14:00, kedd | Belföld
Vitézy Dávid: működik a vasúti és a buszközlekedés az országban
Alapvetően működik a vasúti közlekedés, és a buszközlekedés az országban, ugyanakkor zavarok, problémák ilyen hőmérsékleti viszonyok mellett, ilyen melegrekordok mellett sajnos vannak
2026. Június 30. 12:00, kedd | Belföld
Hankó Balázs: én és munkatársaim jóhiszeműen jártunk el a kulturális támogatások ügyében
Hankó Balázs fideszes képviselő, volt kulturális és innovációs miniszter szerint ő és munkatársai jóhiszeműen jártak el a kulturális támogatások ügyében. A politikus ezt hétfőn közölte az MTI-vel.
