Hírek
2017. Augusztus 28. 10:11, hétfő |
Belföld
Forrás: mti
Már elfogadják a helyközi járatokon a szeptemberi bérleteket

A szeptemberi bérleteket már augusztus 28-ától elfogadják a MÁV-Start, a GYSEV és a Volánok járatain - közölte a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium (NFM) hétfőn az MTI-vel.
A tárca az iskolakezdés miatt döntött a vasúti, illetve autóbuszos dolgozó és tanuló havibérletek érvényességének kiterjesztéséről.
A nyári időszakhoz képest szeptemberben ugrásszerűen megnövekednek az utazási igények, és a bérletek meghosszabbított érvényességi ideje a pénztári várakozási idő csökkentését segíti elő, zökkenőmentesebbé téve az utasok kiszolgálását - írták.
A fejlesztési tárca az elmúlt években az iskolakezdéshez és az ünnepekkel megnyúló hétvégékhez igazodva több alkalommal segítette így a közösségi közlekedés kiszámíthatóbb, kényelmesebb használatát - áll a közleményben.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Szeptember 04. 07:45, csütörtök | Belföld
Lázár János: aki a közutat versenyzésre használja, az a többi közlekedő életére tör
2025. Szeptember 04. 07:38, csütörtök | Belföld
A kínai győzelem napján vett részt Szijjártó Péter
Magyarország egy olyan ország, amely nem a világ blokkosodásában, hanem egy globális együttműködésben érdekelt - mondta a külügyminiszter.
2025. Szeptember 03. 07:18, szerda | Belföld
Panyi Miklós: több ezer ügyfél jelentkezett egy nap alatt a fix 3 százalékos hitelre
A fix 3 százalékos hitel iránti érdeklődés óriási, a bankoknál egy nap alatt több ezer ügyfél jelentkezett - közölte a Miniszterelnökség parlamenti és stratégiai államtitkára kedden a Facebook-oldalán.
2025. Szeptember 02. 07:15, kedd | Belföld
Szijjártó Péter: 2027 végéig elkészül a magyar-szerb kőolajvezeték magyarországi szakasza
Egész biztosan elkészül 2027 végéig a magyar-szerb kőolajvezeték magyarországi szakasza, ami komoly előrelépést jelent majd hazánk és az egész térség energiabiztonságának szempontjából -