Városlista
2026. április 15, szerda - Tas, Anasztázia

Hírek

2019. Október 24. 15:06, csütörtök | Belföld
Forrás: mti

Már csak pár napig lehet fizetni a régi 500-sal

Már csak pár napig lehet fizetni a régi 500-sal

Már csak egy hétig, azaz 2019. október 31-ig használhatók a régi 500 forintos bankjegyek készpénzes vásárlásnál, november 1-től az idén februárban megjelent, megújított 500 forintos címlettel lehet fizetni

– hívja fel a figyelmet a Magyar Nemzeti Bank. Az MTI-nek csütörtökön küldött közleményben kiemelték, 2019. október 31-én a Magyar Nemzeti Bank bevonja a forgalomból a régi - 2018 előtt kibocsátott – 500 forintos bankjegyeket.

A megújított 500 forintosok a kibocsátásuk óta megfelelő ütemben terjedtek el a készpénzforgalomban, 2019. október közepéig az 500 forintos bankjegyek több mint 60 százaléka újakra cserélődött.

A forint bankjegyekkel kapcsolatos változásokról, illetve a bevont fizetőeszközök átváltásával kapcsolatos tudnivalókról az MNB honlapjának részletes információk érhetők el - közölte a jegybank.

Címkék: 500, bankjegy, forint

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 15. 15:00, szerda | Belföld

Uniós szóvivő: a helyreállítási alap forrásainak lehívásához Magyarországnak teljesítenie kell a szupermérföldköveket

Ahhoz, hogy Magyarország hozzáférjen az Európai Unió helyreállítási és ellenállóképességi alapjának (RRF) forrásaihoz, teljesítenie kell az úgynevezett szupermérföldköveket

2026. Április 15. 07:21, szerda | Belföld

Magyar Péter az uniós források feloldásáról egyeztetett telefonon az Európai Bizottság elnökével

Újabb fontos telefonbeszélgetést folytatott Ursula von der Leyennel, az Európai Bizottság elnökével Magyar Péter, a Tisza Párt elnöke, aki erről a Facebook-oldalán számolt be kedden.