Városlista
2026. január 28, szerda - Károly,

Hírek

2013. Január 06. 05:00, vasárnap | Belföld
Forrás: mno.hu

Magyarország kedvenc autója volt 2012-ben

Magyarország kedvenc autója volt 2012-ben

A JATO Dynamics összesítése szerint összességében nőtt a magyar autópiac 2012-ben.

A JATO Dynamics közleménye alapján decemberben 5091 új személygépkocsit és 1016 darab kishaszonjárművet helyeztek forgalomba Magyarországon. Az év tizenkét hónapjában 53 431 új személyautó és 10 877 kishaszonjármű került a magyar utakra.

2011 decemberénél 55 százalékkal jobb a 2012-es adat, ami a rendőrségi flotta átadásának köszönhető. Éves összesítésben 18 százalékkal nőtt az átadott új autók száma. A kishaszonjárművek esetében 2011 azonos időszakát tekintve 38 százalékos csökkenés történt, a teljes év 6 százalékos visszaesést mutat. Decemberben a legsikeresebb gyártmány az Opel volt, 1319-es darabszámmal. Az egész évet szintén az Opel nyerte 7916 darabos forgalomba helyezéssel, amellyel a hazai piac 12 százalékát sikerült lefednie a német márkának. Ha csak a személyautó-piacot vizsgáljuk, ott a 7200-as éves darabszám a piac 13,5 százalékát fedi le. Decemberben az Opel Astra volt a legnépszerűbb modell, 1100 darabbal, a rendőrségi flottának köszönhetően az éves értékesítési listát is az Astra nyerte 4483 darabbal.

Címkék: autó, autópiac, Opel

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 27. 07:33, kedd | Belföld

Orbán Viktor utasította a külügyminisztert, hogy kéresse be az ukrán nagykövetet

Orbán Viktor miniszterelnök hétfőn utasította Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminisztert, hogy kéresse be Ukrajna magyarországi nagykövetét. Ezt a kormányfő a Facebookra feltöltött videóban közölte hétfőn.

2026. Január 27. 07:31, kedd | Belföld

Elkészült a nemzeti petíció nyomtatványa, a héten indul a postázás

Elkészült a nemzeti petíció nyomtatványa és ezen a héten indul a postázás. Arra biztatok mindenkit, hogy üzenjünk Brüsszelnek, hogy nem fizetünk

2026. Január 27. 07:29, kedd | Belföld

Lázár János bocsánatot kért a cigányokkal kapcsolatos kijelentése miatt

Bocsánat érte, valóban sajnálom – mondta a miniszter Kaposváron.

2026. Január 26. 07:02, hétfő | Belföld

Alig győzi a NAV a kínai kiscsomagok vámkezelését

A külföldről érkező vámkezelést igénylő kiscsomagok száma 2024-hez képest 50 százalékkal nőtt tavaly