Hírek
2017. December 27. 05:00, szerda |
Belföld
Forrás: mti - fotó: illusztráció
Magyar kutatók is találtak múzeumba kerülő leleteket Egyiptomban
Magyar kutatócsoport is talált már olyan leleteket egyiptomi ásatásain, amelyeket a kairói múzeumba vittek, pedig ezek már feltárt területekről kerültek elő
- mondta Bács Tamás, az Eötvös Loránd Tudományegyetem Bölcsészettudományi Kara egyiptológiai tanszékének vezetője kedden az M1 aktuális csatornán.
Bács Tamás elmondta: a thébai nekropolisz területén 1983 óta folynak magyar kutatások, ez idő alatt került elő több olyan lelet is, amelyet a korábbi ásatásokon nem tartottak fontosnak. Több olyan hányó is van, amelyeken az egyiptomiak ma már nehezen engedik a kutatást, mert azóta értékessé vált tárgyakat tartalmazhatnak.
Bartos Fruzsina, az ásatás egyik résztvevője a műsorban ehhez hozzátette: a területen nagyon sokan végeztek már ásatásokat, ők is már feltárt területen dolgoztak. A XX. század elején már vizsgálták a sírokat, de akkor voltak olyan tárgyak, amelyeket nem tartottak fontosnak.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 07. 12:29, szombat | Belföld
Navracsics Tibor: az ajkai a Dunántúl egyik legversenyképesebb kórháza
2026. Február 07. 10:00, szombat | Belföld
Szijjártó Péter: Paks II. mától jogilag és gyakorlatilag is építés alatt álló atomerőműnek minősül
2026. Február 07. 09:15, szombat | Belföld
KSH: 3,2 százalékkal csökkent az ipar teljesítménye 2025-ben
2026. Február 06. 14:00, péntek | Belföld
Választás 2026 - Megérkeznek az első értesítők a postaládákba
Pénteken érkeznek az első értesítők a postaládákba az április 12-ei országgyűlési választásról.
