Városlista
2026. július 11, szombat - Nóra, Lili

Hírek

2017. Október 13. 07:26, péntek | Belföld
Forrás: mti

Magyar élelmiszerek mutatkoztak be Kölnben

Magyar élelmiszerek mutatkoztak be Kölnben

Nagy volt az érdeklődés a kiváló minőségű magyar élelmiszerek iránt az idei Anugán, a világ vezető élelmiszer- és vendéglátóipari szakvásárán Kölnben - tájékoztatta az Agrármarketing Centrum (AMC) csütörtökön az MTI-t.

A közlemény szerint több mint 70 cég képviselte Magyarországot a kiállításon, amelyek közül 34 az AMC támogatásával, közösségi megjelenéssel mutathatta be termékeit a látogatóknak.

A kétévente megrendezett szakvásáron 340 négyzetmétert töltöttek meg a magyar közösségi kiállítók húskészítményekkel, gabonából készült élelmiszerekkel és pékárukkal, vegyes és bioélelmiszerekkel, zöldség- és gyümölcstermékekkel, illetve alkoholos és egyéb italokkal.

Az AMC elsősorban az olyan kis és közepes vállalkozókat, családi vállalkozásokat, gazdákat támogatta a mostani megjelenéssel, akik önerejükből nem tudtak volna részt venni egy ilyen jelentőségű kiállításon - hangsúlyozta Daróczi László, az AMC ügyvezetője a közlemény szerint.

Az Anuga jelentőségét mutatja, hogy több mint 7400 kiállító vett részt az idei eseményen, amelyet 160 ezer látogató keresett fel - emelte ki az AMC.

Címkék: élelmiszer, anuga, magyar

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 10. 15:00, péntek | Belföld

Az államfő elmozdítása ellen tüntettek a Fidesz és a KDNP szervezésében a Sándor-palotánál

A \"tiszás önkényuralom kiépítése\" és Sulyok Tamás köztársasági elnök elmozdítása ellen tüntettek a Fidesz és a KDNP szervezésében csütörtökön a Sándor-palotánál.

2026. Július 10. 14:00, péntek | Belföld

Közel 2 millióan nézték az elsötétült M1-et

A közösségi médiában is tarolt az M1 médiatörténeti felirata, a megtekintések száma minden adatot összegezve közel 2 millió - közölte az MTVA Sajtó és Marketing Irodája csütörtökön az MTI-vel.

2026. Július 10. 13:00, péntek | Belföld

Jellemőzen napos-gomolyfelhős, meleg, de szeles idő várható a hétvégén

Jellemzően napos-gomolyfelhős, de szeles idő várható a hétvégén, és nem kizárt záporok, zivatarok kialakulása.

2026. Július 10. 11:00, péntek | Belföld

Új vasútfejlesztés előkészítése kezdődött meg Székesfehérvár és a Balaton között

Új vasúti beruházás előkészítésére kötöttek tervezési szerződést a balatoni vasútvonal Szabadbattyán-Lepsény szakaszának fejlesztésére, amelynek célja, hogy itt is két vágányon, 160 kilométer/órás sebességgel lehessen haladni