Városlista
2026. február 12, csütörtök - Lívia

Hírek

2011. Október 08. 14:21, szombat | Belföld
Forrás: OrientPress

Magyar dandártábornokot küldenek Irakba

Magyar dandártábornokot küldenek Irakba

Catherine Ashton, az Európai Unió bülügyi és biztonságpolitikai főképviselőjének javaslatára a Huszár László dandártábornok veszi át az iraki EU válságkezelési misszió (EUJUST LEX Iraq) vezetését.

A magyar misszióvezető hamarosan elfoglalja állomáshelyét Bagdadban.

Mint arról a belügyi és a külügyi tárca közösen tájékoztatott, Huszár személyében az EU első alkalommal jelölt magyar vezetőt a válságkezelési misszió élére. A 45 éves tábornok 1992 óta áll a magyar büntetés-végrehajtási szervezet alkalmazásában, és 2006-ban az EUJUST LEX misszióban is szolgált már. Misszióvezetői kinevezése szakmai és külpolitikai szempontból sikernek, az Unió részéről pedig nagy elismerésnek számít – olvasható a minisztériumi közleményben.

OrientPress Hírügynökség

Ezek érdekelhetnek még

2026. Február 11. 13:00, szerda | Belföld

Már asztali számítógépen is elérhető a DÁP digitális aláírása

Már asztali számítógépen is elérhető a Digitális Állampolgárság Program (DÁP) digitális aláírása - közölte a Digitális Magyarország Ügynökség kedden az MTI-vel.

2026. Február 11. 12:00, szerda | Belföld

Szijjártó Péter: az EU-val ellentétben Magyarország az új világrend nyertesei közé tartozik

Az Európai Unióval ellentétben Magyarország az új világrend nyertesei közé tartozik, azonban az eddigi sikerek folytatásához a szuverén nemzeti oldal győzelmére van szükség az áprilisi választáson