Hírek
2020. Augusztus 14. 10:03, péntek |
Belföld
Forrás: mti
Letartóztattak egy Fejér megyei cigarettacsempészt

Letartóztatásba került egy Fejér megyei férfi, aki több mint 150 ezer doboz cigarettát rejtegetett egy külvárosi hétvégi ház pincéjében - tájékoztatta a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) pénteken az MTI-t.
A gyanúsított az illegális árut szállította, amikor ellenőrizték, és a járművében több ezer doboz cigarettát találtak. Átkutatták ezután az otthonát, valamint az általa használt hétvégi házat is, amelynek pincéjéből - ahová rejtett lejárat vezetett -, még több mint 150 ezer doboz adójegy nélküli cigaretta került elő - írták.
A férfi - akinek elrendelte a letartóztatását a Székesfehérvári Járásbíróság - korábban felfüggesztett börtönbüntetést kapott orgazdaságért.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Október 15. 07:35, szerda | Belföld
Jelentősen csökkent az ipari termelés
2025 augusztusában az ipari termelés volumene 7,3, munkanaphatástól megtisztítva 4,6 százalékkal elmaradt az egy évvel korábbitól - erősítette meg kedden kiadott második becslésében a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).
2025. Október 15. 07:34, szerda | Belföld
Továbbra is zuhanőrepülésben az építőipar
2025 augusztusában az építőipari termelés volumene a nyers adatok szerint 15,2, a munkanaptényezővel kiigazított adatok alapján 13,6 százalékkal alacsonyabb volt, mint egy évvel korábban - jelentette kedden a Központi Statisztikai Hivatal (K
2025. Október 14. 19:53, kedd | Belföld
Startra készek a turisztikai hitelek
5 egyszerű lépésben, maximum 15 napos ügyintézési határidővel juthatnak kedvező kamatozású hitelhez a turisztikai ágazat szolgáltatói. Október15-től két termék lesz elérhető.
2025. Október 14. 07:16, kedd | Belföld
Az OTP és a magyar állam közösen újítja fel a gödöllői kastélyt
A 20. század nem a mecénások évszázada volt a magyar műemléktörténetben, de ez a korszak most véget ért.