Városlista
2026. július 4, szombat - Ulrik

Hírek

2019. Május 23. 09:49, csütörtök | Belföld
Forrás: police.hu

Kútba esett az idős férfi, egy közelben lakó rendőr mentette meg az életét

Kútba esett az idős férfi, egy közelben lakó rendőr mentette meg az életét

Kötél és létra segítségével tartotta a 81 éves férfit a készenléti rendőr, míg a tűzoltók a helyszínre értek.

A Bácsbokodi Határrendészeti Kirendeltségre érkezett bejelentés május 22-én 11 óra 7 perckor arról, hogy Bácsban, egy katymári lakatlan ház udvarán egy gombát szedő férfi kútba esett, és segítségért kiabál. Mint kiderült, a tragikus esetet egy közelben lakó rendőr észlelte, ő értesítette a katasztrófavédelmet és a rendőrséget is.

Míg a tűzoltók a helyszínre értek, Csordás István r. törzszászlós, a Készenléti Rendőrség kiskunhalasi határvadász szolgálatparancsnoka a négy méter mély kútba egy kötelet és egy létrát eresztett le, hogy a 81 éves férfi abba tudjon kapaszkodni. A mentésben a készenléti rendőr segítségére voltak az időközben helyszínre kiérkező helyi rendőrjárőrök is.

Végül az idős embert a tűzoltók emelték ki a hideg vízből, ahol mintegy húsz percet töltött.

A kút fogáságából kimenekített férfit a mentők a bajai kórházba szállították.

Fotók: Bácsalmás Önkormányzati Tűzoltó-parancsnokság

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 04. 12:00, szombat | Belföld

KNYF: vesztegetés miatt vettek őrizetbe egy kormányhivatali osztályvezetőt

Meggyanúsított és őrizetbe vett egy kormányhivatali osztályvezetőt minősített vesztegetés miatt a Debreceni Regionális Nyomozó Ügyészség pénteken - tudatta a Központi Nyomozó Főügyészség (KNYF) közleményben az MTI-vel.

2026. Július 04. 10:00, szombat | Belföld

Társadalmi egyeztetés indult az ügynökakták nyilvánosságra hozataláról

Társadalmi egyeztetés indult pénteken az ügynökakták nyilvánosságra hozataláról. Az ezzel kapcsolatos törvénytervezet és a hozzá kapcsolódó dokumentumok a kormány honlapjáról érhetők el.

2026. Július 04. 08:56, szombat | Belföld

Kapitány István: a paksi atomerőmű elkezdte visszaemelni a teljesítményét

A Duna vízhőmérséklete lecsökkent annyira, hogy a Paksi atomerőmű pénteken elkezdhette visszaemelni a teljesítményét - írta Kapitány István gazdasági és energetikai miniszter Facebook-oldalán.