Hírek
2012. Május 30. 14:05, szerda |
Belföld
Forrás: mno.hu / MTI
Komoly bírságot jelenthet, ha nem nézik a naptárat
Félmilliós bírságra is számíthatnak azok a cégnyilvántartásban szereplő, kettős könyvvitelt vezető cégek...
Amelyek a számviteli törvény szerinti beszámolót elektronikus úton május 31-ig nem küldik meg a céginformációs szolgálat részére a kormányzati portálon keresztül – közölte a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) kedden.
A közlemény szerint amennyiben az állami adóhatóság a céginformációs szolgálat által továbbított adatok alapján a beszámoló letétbe helyezésére és közzétételére előírt törvényi határidő eredménytelen elteltét állapítja meg, 500 ezer forintig terjedő mulasztási bírság kiszabása mellett felhívja az adózót arra, hogy kötelezettségének 30 napos határidőn belül tegyen eleget.
Amennyiben ez az időtartam eredménytelenül telik el, az adóhatóság a határidő elteltét követő napon 60 napos határidő tűzésével újabb, 1 millió forintig terjedő mulasztási bírság kiszabása mellett ismételten felhívja az adózót kötelezettsége teljesítésére.
Abban az esetben, ha az adózó a beszámoló letétbe helyezési, illetve közzétételi kötelezettségének az ismételt felhívás időtartama alatt sem tesz eleget, az állami adóhatóság a cégbíróságot elektronikus úton haladéktalanul értesíti az adózó adószámának felfüggesztés nélküli hivatalból történő törléséről, és egyúttal kezdeményezi a cég megszűntnek nyilvánítását.
A cégbíróság, megállapítva a cég mulasztását, legkésőbb az állami adóhatóság értesítésének beérkezésétől számított húsz napon belül megszűntnek nyilvánítja a társaságot.
MTI / mno
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 02. 16:00, hétfő | Belföld
Szijjártó Péter: Izraelből Egyiptom és Jordánia felé át lehet lépni a szárazföldi határátkelőkön
Izraelből Egyiptom és Jordánia felé át lehet lépni a szárazföldi határátkelőkön, de több arab országban nem javasolják az elindulást a határátkelők felé
2026. Március 02. 13:23, hétfő | Belföld
Április 10-ig meg kell érkeznie a pedagógusok extra juttatásának
Maruzsa Zoltán köznevelési államtitkár közösségi oldalán közzétett videóban jelentette be, hogy a kormány korábbi vállalásának megfelelően a pedagógusok márciusban egyszeri többletjuttatásban részesülnek.
2026. Március 02. 07:25, hétfő | Belföld
Napos, az átlagosnál enyhébb, tavaszias idő várható március első hetében
Jellemzően napos, tavaszias idő várható március első hetében
2026. Március 01. 13:00, vasárnap | Belföld
Orbán Viktor: egy fokozattal megemeltük a terrorfenyegetettség készültségi szintjét
Összeült a Védelmi Tanács, megemeltük a terrorfenyegetettség szintjét egy fokozattal - mondta Orbán Viktor miniszterelnök szombat este közzétett Facebook-videójában.
