Hírek
2012. Május 24. 14:07, csütörtök |
Külföld
Forrás: mno.hu / MTI
Kipukkadt a lufi: beperelték a Facebookot
Elégedetlen befektetők egy csoportja keresetet nyújtott be a Facebook, valamint a pénteki tőzsdei debütálást levezénylő Morgan Stanley ellen azt állítva, hogy a kibocsátási prospektusban valótlanságok szerepeltek.
A New York-i járásbíróságon beadott kereset szerint a kibocsátási dokumentumban elhallgattak olyan fontos tényeket, mint például „a bevételnövekedés komoly csökkenését”, azaz azt, hogy a Facebook növekedési kilátásai nem kifejezetten jók.
Közben a szenátus bankügyekkel foglalkozó bizottsága is vizsgálódik az ügyben, mert felmerült a gyanú, hogy a Morgan Stanley a kibocsátás előtt eljuttatott kiválasztott ügyfeleknek egy olyan elemzői véleményt, ami a Facebook kilátásait negatív megvilágításba helyezi.
A Facebook szerdai közleményében érdemtelennek minősítette a keresetet, a Morgan Stanley nem kommentálta a hírt.
A múlt héten pénteken 42,55 dolláron indult a kereskedés a világ legnagyobb közösségi portáljának részvényeivel, szemben a 38 dolláros kibocsátási árral. Később csökkent az ár: az elmúlt három kereskedési napon a Facebook 18 százalékot veszített értékéből, kedden a papírok 31 dolláron fejezték be a kereskedést, szerdán zárás előtt két órával 31,70 dollár volt az ár.
MTI / mno
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 25. 14:00, szerda | Külföld
Iráni konfliktus - Iráni rakéta csapódott be Tel-Avivban
Becsapódott egy iráni rakéta Tel-Aviv központjában kedd reggel, hatan könnyebben megsebesültek, súlyos anyagi károk keletkeztek több épületben - jelentette az izraeli mentőszolgálat.
2026. Március 24. 09:00, kedd | Külföld
Donald Trump szerint hétfőn is folytatódtak az egyeztetések vezető iráni tisztségviselőkkel
Donald Trump szerint hétfőn is folytatódtak az egyeztetések vezető iráni tisztségviselőkkel a vasárnapi \"konstruktív\" első tárgyalásokat követően - az amerikai elnök erről Floridában beszélt újságírók előtt.
2026. Március 23. 10:00, hétfő | Külföld
Szlovénia vasárnaptól korlátozza a tankolható üzemanyag mennyiségét
A szlovén kormány vasárnaptól korlátozza a benzinkutakon tankolható üzemanyag mennyiségét a megnövekedett kereslet miatt - jelentette be a kabinet.
