Városlista
2026. május 1, péntek - Fülöp

Hírek

2020. Szeptember 28. 14:08, hétfő | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Kezdődik a ferihegyi repülőtér 2-es futópályájának felújítása

Kezdődik a ferihegyi repülőtér 2-es futópályájának felújítása

Hétfőn elkezdődik a Budapest Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér 2-es futópályájának felújítása, amelyet az eddigiektől eltérően egyetlen ütemben végeztet el a Budapest Airport.

A repülőteret üzemeltető társaság vasárnapi, MTI-hez eljuttatott közleménye szerint a koronavírus-járvány miatt bevezetett utazási korlátozások ismét az utasforgalom jelentős csökkenését eredményezték, ezért erre az időszakra időzítették a futópálya és a hozzá kapcsolódó gurulóutak karbantartását.

A munkálatok részeként javítják a gurulóutak vízelvezetési rendszereinek aknáit, karbantartják a pályahőmérő műszereket, navigációs és fénytechnikai rendszereket, és olyan kisebb betonfelület-javításokat is elvégeznek, amelyek a repülés biztonságát garantálják. Megújulnak a 2-es futópálya felfestései, a földetérési zónában pedig eltávolítják a landoláskor odaégetett gumit.

A felújítás ideje alatt a repülőgépek csak az 1-es pályát használhatják le- és felszállásra. A Budapest Airport a legmagasabb repülőtéri biztonsági színvonal fenntartása érdekében minden évben korszerűsíti és karbantartja a futópályákat és gurulóutakat.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 01. 10:00, péntek | Belföld

Véglegessé vált a leendő Tisza-kormány névsora

A Belügyminisztérium és az Igazságügyi Minisztérium vezetőjének bejelentésével véglegessé vált a leendő Tisza-kormány névsora csütörtökön.

2026. Május 01. 09:18, péntek | Belföld

Visszautalja a TISZA Wáberer György 100 milliós támogatását

Visszautalja a TISZA Párt Wáberer György nagyvállalkozó támogatását – erről írt közösségi oldalán Magyar Péter leendő miniszterelnök.

2026. Április 30. 11:00, csütörtök | Belföld

Telex - Orbán Viktor: liberális kormányzás és nemzeti ellenzék időszaka kezdődik

A választással a 16 évig tartó nemzeti kormányzás korszaka lezárult, egy új időszak, a liberális kormányzás és a nemzeti ellenzék időszaka kezdődik

2026. Április 30. 11:00, csütörtök | Belföld

Magyar Péter: hasznos és konstruktív megbeszélést folytattam António Costával, az Európai Tanács elnökével

Hasznos és konstruktív megbeszélést folytattam António Costával, az Európai Tanács elnökével - közölte Magyar Péter, a Tisza Párt elnöke, miniszterelnök-jelölt szerdán este a Facebook-oldalán.