Hírek
2019. Április 08. 05:01, hétfő |
Belföld
Forrás: police.hu
Két kamionos is leszerelte a rendszámot, hogy ne kelljen útdíjat fizetnie
Szabálytalan kamionosokkal szemben intézkedtek az M1-esen a győri rendőrök.
A Győr-Moson-Sopron Megyei Rendőr-főkapitányság rendőri állománya a közrend és a közbiztonság, valamint a közlekedésbiztonság fenntartása érdekében, folyamatos ellenőrzéseket végez az autópálya megyei szakaszán. Április első hetében is kiemelt figyelmet fordítottak a rendőrök a balesetek megelőzése érdekében a tehergépjárművek szabálytalan előzéseinek, a leállósáv indokolatlan használatának visszaszorítására, a teherszállítási és vontatási szabályokat megszegők, valamint az ittas, vagy bódult állapotban vezetők kiszűrésére is.
Ennek keretében intézkedtek a megyei Forgalomellenőrző Alosztály rendőrei - a Nemzeti Adó- és Vámhivatal kollégáinak jelzése alapján - április 4-én és 5-én két román állampolgárságú kamionsofőrrel szemben. Mindketten eltávolították a kamionjuk első rendszámtábláját azzal a céllal, hogy az útdíjfizetést ellenőrző kamerák által a gépjárműjük azonosíthatatlanná váljon.
A két férfit a rendőrök elfogták és az illetékes Mosonmagyaróvári Rendőrkapitányságra előállították, ahol a nyomozók gyanúsítottként hallgatták ki őket, egyedi azonosító jellel visszaélés bűntette miatt.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 09. 16:00, kedd | Belföld
Kapitány István teljes miniszteri fizetését a Magyar Koraszülött és Újszülött Mentőalapítványnak ajánlja fel
Kapitány István a teljes miniszteri fizetését a Magyar Koraszülött és Újszülött Mentőalapítványnak ajánlja fel. A gazdasági és energetikai miniszter ezt hétfő este jelentette be a Facebook-oldalán.
2026. Június 09. 15:00, kedd | Belföld
Vitézy Dávid: újra elérhető a Vonatinfo webes felülete
Újra elérhető a teljesen nyilvános, regisztrációhoz nem kötött Vonatinfo - közölte Vitézy Dávid, közlekedési és beruházási miniszter a Facebook-oldalán hétfőn.
2026. Június 09. 14:00, kedd | Belföld
OGY - Magyar Péter: nem felejtjük el, mit tettek a védtelen gyermekek ellen
Nem fogjuk elfelejteni, amit az előző kormány tett a védtelen gyermekek ellen - jelentette ki Magyar Péter miniszterelnök az Országgyűlés hétfői ülésén, napirend előtt.
2026. Június 09. 13:00, kedd | Belföld
Mecser Tamás az új országos rendőrfőkapitány
Mecser Tamás rendőr dandártábornokot bízza meg az Országos Rendőr-főkapitányság (ORFK) vezetésével Magyar Péter miniszterelnök június 8-i hatállyal - tájékoztatta a Belügyminisztérium az MTI-t hétfőn.
