Hírek
2018. Szeptember 08. 15:29, szombat |
Belföld
Forrás: mti - fotó: illusztráció
Késsel támadt horgászokra - Fegyházbüntetést kért az ügyészség
Több ember sérelmére elkövetett emberölés bűntettének kísérlete miatt emelt vádat az ügyészség egy Devecser mellett horgászokra késsel támadó férfira, akire fegyházbüntetést kér
- közölte a Veszprém Megyei Főügyészség pénteken az MTI-vel. Azt írták, a 41 éves férfi tavaly szeptemberben a Devecser melletti Széki-tónál ittasan előbb megjegyzéseket tett egy halat tisztító ismerősének, majd nyitott pengéjű zsebkésével mögé lépett és a késsel - hirtelen mozdulattal - megsértette a nyakán.
A sebesülttel - miután az hanyatt lökte támadóját és segítséget kért - egy horgásztársa autóval elindult az ajkai kórházba, egy másik férfi pedig telefonon próbálta hívni a mentőket. A vádlott azonban zsebkését maga előtt tartva, közben pedig gyilkossággal fenyegetőzve megindult a horgászstégen telefonálni próbáló férfi felé, akivel rövid dulakodást követően mindketten a vízbe estek. A megtámadott férfi a partra jutva elmenekült, míg a vádlott a horgászbódéjához ment, ahol elaludt.
Az ügyészség tájékoztatása szerint a nyakán megszúrt férfi végül nyolc napon belül gyógyuló sérüléseket szenvedett csak, de az, hogy nem történt emberölés, az ügyészség szerint mindkét esetben csak a sértettek védekezésének volt köszönhető.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 12. 07:39, hétfő | Belföld
Mávinform: indul a peronépítés Keleti pályaudvaron, módosul a dunántúli távolsági vonalak közlekedési rendje
Hétfőn kezdődik az akadálymentes peron építése a Keleti pályaudvaron, ezért módosul a Keleti pályaudvart érintő dunántúli távolsági vonalak közlekedési rendje, több dunántúli vonat végállomása Kelenföldre kerül át
2026. Január 12. 07:37, hétfő | Belföld
MÁV-csoport: tavaly 179 közösségi közlekedésben dolgozót bántalmaztak
2025-ben 179 alkalommal érte bántalmazás a vasúti és közúti közlekedésben szolgálatot teljesítő dolgozókat - közölte a MÁV-csoport vasárnap közleményben.
2026. Január 12. 07:36, hétfő | Belföld
Kemény fagyokkal indul a hét, majd enyhülés jön
Kedd hajnalban akár mínusz 18 Celsius-fok is lehet, és napközben is fagyni fog.
