Városlista
2025. szeptember 2, kedd - Rebeka

Hírek

2012. Május 08. 14:03, kedd | Belföld
Forrás: OrientPress

Jutalomban részesül a törleszteni nem tudó adós

Jutalomban részesül a törleszteni nem tudó adós

A Magyar Nemzet azt írja, hogy július elejétől jutalomban részesül az a törleszteni nem tudó adós, aki nem nehezíti meg az árverezést.

A Közigazgatási és Igazságügyi Minisztérium azt közölte, hogy egy hamarosan életbe lépő törvénymódosítás eredményeként azok az adósok, akik önként elhagyják a bedőlt hitelük után maradó ingatlant, visszakapják az eladott lakás vételárának egy részét.

A visszakapható összeg nagysága az átadott ingatlan értékétől függ. Ötmillió forint alatt az adós az árverezési ár egy százalékára jogosult, 5 és 10 millió forint között 50 ezer forintra, és az 5 millió forint fölötti rész másfél százalékára, tízmillió forint fölött pedig 75 ezer forintra és a tízmillió forint fölötti rész negyed százalékára. Az indoklás szerint ugyanis az önkéntesen kiköltöző adósok olcsóbbá teszik az eljárást, így a megspórolt pénzből ők is részesülhetnek, másrészt könnyebb túladni azokon az ingatlanokon, amelyekben senki sem lakik.

OrientPress Hírügynökség

Ezek érdekelhetnek még

2025. Szeptember 02. 07:15, kedd | Belföld

Szijjártó Péter: 2027 végéig elkészül a magyar-szerb kőolajvezeték magyarországi szakasza

Egész biztosan elkészül 2027 végéig a magyar-szerb kőolajvezeték magyarországi szakasza, ami komoly előrelépést jelent majd hazánk és az egész térség energiabiztonságának szempontjából -

2025. Szeptember 02. 07:07, kedd | Belföld

Lázár János: visszafordíthatatlanul a megújulás útjára lépett a MÁV-Volán csoport

A MÁV és a Volán összevonásával visszafordíthatatlanul a megújulás útjára lépett a vállalatcsoport.

2025. Szeptember 01. 07:58, hétfő | Belföld

Változékony idő várható szeptember első hetében

2025. Szeptember 01. 07:56, hétfő | Belföld

Érkezik a 30 ezer forintos élelmiszer-utalvány a nyugdíjasoknak

Érkezik a nyugdíjasoknak a 30 ezer forintos élelmiszer-utalvány hétfőtől - erről beszélt Nyitrai Zsolt, a miniszterelnök főtanácsadója a Facebook-oldalán vasárnap közzétett videóban.