Városlista
2025. augusztus 4, hétfő - Domonkos

Hírek

2011. December 11. 14:23, vasárnap | Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség

Jövő héten döntenek az új munka törvénykönyvéről

Jövő héten döntenek az új munka törvénykönyvéről

A honatyák jövő héten döntenek többek között az új munka törvénykönyvének végleges formájáról, valamint megválaszthatják a Kúria és az Országos Bírósági Hivatal elnökét.

Az új munka törvénykönyvének tervezetéről múlt héten kötött megállapodást a kormány a munkaadói és munkavállalói érdekképviseletekkel.

Kedden döntenek a képviselők az új munka törvénykönyvéről, amelynek tervezetéről az egyeztetéseket követően múlt héten született megállapodás annak a kollektív munkavállalói jogokra és a munkaviszonyra vonatkozó részéről a kormány, a munkaadói és munkavállalói érdekképviseletek között.

A megállapodást követően Matolcsy György úgy fogalmazott: az aláírók egyetértenek abban, hogy Magyarországnak szüksége van egy új törvényre, amely segíti az új munkahelyek megteremtését, védi a meglévőket és rugalmas munkavállalói formákat tesz lehetővé.

A képviselők megválaszthatják a Kúria, valamint az Országos Bírósági Hivatal elnökét is. Az előbbire Dr. Darák Péter, míg utóbbira Dr. Hanák Tünde a jelölt. Személyükről titkos szavazással döntenek majd a honatyák.

OrientPress Hírügynökség

Ezek érdekelhetnek még

2025. Augusztus 04. 07:54, hétfő | Belföld

Zömében napos és egyre melegebb idő várható a héten

A hét elején még több helyen lehet felhős az idő, később aztán napos és egyre melegebb időre számíthatunk - derül ki a HungaroMet Zrt. előrejelzéséből, amelyet vasárnap juttattak el az MTI-hez.

2025. Augusztus 04. 07:53, hétfő | Belföld

Szijjártó Péter: Magyarország legnagyobb autógyárát hozza létre a Mercedes

Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter a 40. Forma-1-es Magyar Nagydíj helyszínén bejelentette: Magyarország legnagyobb autógyárát hozza létre a Mercedes.

2025. Augusztus 03. 08:56, vasárnap | Belföld

Orbán Viktor: nem vállalom azt a felelősséget, hogy akár csak egyetlen fiatal is meghaljon Ukrajnáért

Azt a felelősséget, hogy akár csak egyetlen fiatal is meghaljon Ukrajnáért, nem szeretném vállalni, és nem is fogom – jelentette ki a miniszterelnök szombaton Esztergomban az MCC Feszten.

2025. Augusztus 03. 08:55, vasárnap | Belföld

Duna House: az Otthon Start program megmozgatja az ingatlan- és hitelpiacot is

A nyári hónapokra jellemző, visszafogottabb aktivitással telt a július a hazai ingatlanpiacon, az Otthon Start program hatása viszont gyorsan meglátszott az érdeklődések növekedésében - közölte a Duna House pénteken.