Hírek
2020. Április 09. 10:50, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
ITM-államtitkár: a lehető leghamarabb munkához kell juttatni mindenkit
Mielőbb munkát kell biztosítani mindenkinek, aki a járvány miatt vesztette el az állását - jelentette ki az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) parlamenti és stratégiai államtitkára az M1-en szerda este.
Schanda Tamás hangsúlyozta, hogy a kormány nem segéllyel, hanem a munkahelyek védelmével akarja megvédeni a gazdaságot. Lesznek olyanok, akik ennek ellenére is elvesztik a megélhetésüket, számukra ezért új lehetőségeket kell teremteni - tette hozzá.
Az államtitkár szerint a munka nélkül maradtak hosszú távon hasznosítható tudást szerezhetnek állami segítséggel. A kormány - mint mondta - az állásban maradókat is arra ösztönzi, hogy képezzék, vagy más módon hasznosítsák magukat, amíg a megrendelések visszaesése miatt több idő jut erre.
A gazdaságvédelmi akcióterv kiterjed a munkaadókra is, hiszen új esélyeket teremt a vállalkozások számára, de a családok és a nyugdíjasok is számíthatnak állami segítségre - hangsúlyozta Schanda Tamás.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Október 28. 07:32, kedd | Belföld
Ismét sürgeti az árrésstop kivezetését a kereskedelmi szövetség
Az élelemiszer árak március óta 5 százalék alatti ütemben nőnek, szeptemberben pedig az éttermi árakkal kiegészített infláció is 4,7 százalékra mérséklődött.
2025. Október 28. 07:31, kedd | Belföld
Hidvéghi Balázs: új otthontámogatási program indul a közszolgálatban dolgozóknak
A kormány döntött, új otthontámogatási program indul a közszolgálatban dolgozóknak: mostantól évi egymillió forintos támogatást biztosít a számukra
2025. Október 28. 07:26, kedd | Belföld
Orbán Viktor: arra kértem a Szentatyát, hogy támogassa Magyarország háborúellenes erőfeszítéseit
Arra kértem a Szentatyát, hogy támogassa Magyarország háborúellenes erőfeszítéseit - írta Orbán Viktor miniszterelnök hétfői Facebook-bejegyzésében.
2025. Október 28. 07:21, kedd | Belföld
Lázár János: út és vasút épül a főváros és a repülőtér között
A tervek szerint 2028 végéig kétszer három sávos új közút, illetve 2035-re új vasútvonal épül a főváros és a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér között
