Városlista
2026. január 27, kedd - Angelika

Hírek

2018. Június 27. 07:25, szerda | Külföld
Forrás: Járai Judit, az MTI tudósítója jelenti:

Ismét bozóttüzek pusztítanak Kaliforniában

Ismét bozóttüzek pusztítanak Kaliforniában

Ismét bozóttüzek pusztítanak az Egyesült Államok legnagyobb lélekszámú tagállamában, Kaliforniában.

Kalifornia északi vidékein, San Francisco környékén eddig mintegy 1500 családot kényszerítettek otthonaik elhagyására a hétvége óta megállíthatatlan bozóttüzek.

A katasztrófa-elhárítási hivatal szakemberei szerint a gyorsan terjedő lángokat a szárazság és a szokatlanul nagy forróság szította fel. Egyszerre több helyen pusztítanak, és a helyi tűzoltók - elsősorban a felszerelésük elégtelensége miatt - eddig nem tudtak gátat vetni terjedésüknek.

Jerry Brown kaliforniai kormányzó még hétfőn rendkívüli állapotot hirdetett az egyik megyében, és ez lehetővé teszi a helyi hatóságoknak, hogy több állami erőforráshoz jussanak a természeti katasztrófa elhárításához.

Kaliforniában 2015 óta szinte minden esztendőben bozóttüzek pusztítanak. 2015-ben kétezer ház lett a lángok martaléka és a katasztrófa négy ember életét követelte. 2016-ban szándékos gyújtogatás nyomán égett a táj, tavaly pedig Észak-Kalifornia csaknem teljes szőlővidéke tűzben pusztult el.

Jelenleg három északi megyében több mint kétszáz tűzoltó küzd a lángokkal.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 26. 07:04, hétfő | Külföld

Forrnak az indulatok az USA-ban, miután lelőttek egy tüntetőt

Alapos vizsgálatot ígért Kristi Noem amerikai belbiztonsági miniszter vasárnap, miután egy nappal korábban egy határőrségi ügynök dulakodás után lelőtt egy tüntetőt, aki a feltételezés szerint fegyverrel fenyegetőzött.

2026. Január 24. 08:14, szombat | Külföld

Hatalmas amerikai hadiflotta tart Irán felé

Hatalmas amerikai hadiflotta tart Irán felé – jelentette be Donald Trump amerikai elnök, ugyanakkor reményét fejezte ki, hogy nem lesz szükség a hajók bevetésére.

2026. Január 22. 07:38, csütörtök | Külföld

Az EU-Mercosur-megállapodás jogszerűségét vizsgáltatja az Európai Parlament

Úgy döntött az Európai Parlament szerdán, hogy kikéri az Európai Unió Bíróságának jogi véleményét, összhangban áll-e az EU-Mercosur-megállapodás az uniós alapszerződésekkel.

2026. Január 22. 07:33, csütörtök | Külföld

Grönland - Nem lépnek életbe február 1-jétől az amerikai vámok

Nem lépnek életbe február elsejétől a Grönlanddal kapcsolatos vita miatt kilátásba helyezett amerikai importvámok nyolc európai országgal szemben