Hírek
2020. December 06. 05:00, vasárnap |
Külföld
Forrás: Kriják Krisztina, az MTI tudósítója jelenti - illusztráció: pixabay
Ingyenes és önkéntes lesz az oltás Szlovéniában

Ingyenes és önkéntes lesz az új típusú koronavírus(SARS-CoV-2) elleni védőoltás Szlovéniában, a kormány erre vonatkozóan elfogadta a nemzeti oltási tervet - közölte a helyi sajtó szombaton.
Az ingyenes védőoltásra kivétel nélkül mindenki jogosult, függetlenül attól, hogy rendelkezik-e egészségbiztosítással - közölte Doroteja Novak Gosaric, az egészségügyi minisztérium munkatársa. Hozzátette: első körben az idősotthonok lakóit és az egészségügyben dolgozókat oltják be.
A lakosság beoltása januárban kezdődhet meg a Pfizer és a BioNTech vakcinájával, amelyet 50 ezer embernek terveznek beadni.
Létrehoznak egy külön alkalmazást, amelyen regisztrálni lehet, az oltóközpontokat pedig kórházakban alakítják ki - mondta Novak Gosaric.
A kormány döntése szerint még decemberben megkezdődik a lakosság önkéntes tömeges tesztelése is. Az első, félmilliós szállítmány az antigén gyorstesztekből december 11-én érkezik meg az országba.
Szlovéniában a kormány által közzétett adatok szerint pénteken 1636-tal 84 769-re nőtt a fertőzöttek száma. Elhunyt újabb 47 beteg, a járvány halálos áldozatainak száma ezzel 1700-ra emelkedett. A diagnosztizált betegek közül 1272-en vannak kórházban, közülük 199-et ápolnak intenzív osztályon.
A szomszédos Horvátországban az elmúlt egy nap alatt 4084 új fertőzöttet azonosítottak, a járvány kezdete óta megfertőződöttek száma ezzel elérte 147 454-et. Az elmúlt napon 70 ember halt bele a betegségbe, a járvány eddigi halálos áldozatainak száma így 2102-re emelkedett. Kórházban 2514 beteget ápolnak, közülük 259-en vannak lélegeztetőgépen.
Szombattól Horvátországban 500 kunára (mintegy 24 000 forint) büntetik azokat a természetes személyeket, akik nem vagy szabálytalanul viselik a maszkot, valamint 10 ezer kunára (közel félmillió forint) mindazokat, akik tíz főnél nagyobb magánösszejöveteleket szerveznek.
Amennyiben a bírságot a helyszínen kifizetik a szabálysértők, az összeg a felére csökken. Horvátországban eddig csak azokat a jogi személyeket büntették, akik nem tartották be a járvány megfékezésére hozott korlátozásokat.
Ezek érdekelhetnek még
2021. Március 09. 08:57, kedd | Külföld
A halálos áldozatoké 2,6 millió, a meggyógyultaké 66,3 millió a világon
A világon 117 148 365 ember fertőződött meg a koronavírus-járványban, a halálos áldozatok száma 2 600 073, a gyógyultaké 66 359 050 a baltimore-i Johns Hopkins Egyetem kedd reggeli adatai szerint.
2021. Március 09. 08:00, kedd | Külföld
Életbe léptek az enyhítések Szlovéniában
Szlovéniában hétfőtől a középiskolások visszatérhettek az iskolapadokba, két régióban pedig kinyithattak a vendéglátóhelyek teraszai - közölte a helyi sajtó hétfőn. Horvátország nem tervez újabb enyhítéseket.
2021. Március 09. 07:39, kedd | Külföld
Megnyíltak Angliában az iskolák
Kéthavi távoktatás után megnyíltak hétfőn az általános és a középiskolák Angliában.
2021. Március 09. 07:00, kedd | Külföld
Meghaladta a 10 milliót a beadott oltások száma Törökországban
Törökországban hétfőn meghaladta a 10 milliót a SARS-CoV-2 koronavírus ellen, a tömeges immunizálás keretében beadott oltások száma - derült ki a török egészségügyi minisztérium oldalán található számlálóból.