Hírek
2015. Szeptember 10. 07:50, csütörtök |
Belföld
Forrás: MTI
Illegális bevándorlás - Gyakorlattal készül a honvédség a várható feladatra
A Magyar Honvédség a bevándorlási törvényjavaslat esetleges életbe lépésére készül egy szerdán kezdett gyakorlattal - mondta a vezérkari főnök az M1 aktuális csatorna esti Híradójában.
A Honvédelmi Minisztérium közleménye szerint a honvédség megkezdte a felkészülést és kitelepülést a Határozott fellépés 2015 elnevezésű gyakorlatra, ami a technikai eszközök nagyobb számú megjelenését jelenti az ország közútjain. Fokozott katonai jelenlét tapasztalható többek között Hódmezővásárhelyen, Baján és a két város melletti településeken - írták.
Benkő Tibor vezérezredes a Híradóban hangsúlyozta, hogy ha a törvénymódosítás - amelynek értelmében katonaság is kaphat határőrizeti feladatokat - életbe lép, csak felkészült katonákat lehet küldeni a határra.
"A mi dolgunk, hogy Magyarország védelmét biztosítsuk" - jelentette ki a vezérkari főnök.
Ezek érdekelhetnek még
2025. November 20. 07:31, csütörtök | Belföld
Ingatlanfejlesztők: 2025 a lakáspiaci fordulat éve lett Magyarországon
2025. November 20. 07:29, csütörtök | Belföld
Orbán Viktor: ahhoz, hogy győzni tudjunk, mindenkire szükségünk lesz
Ahhoz, hogy győzni tudjunk, mindenkire szükségünk lesz - jelentette ki Orbán Viktor miniszterelnök szerdán Vácrátóton, ahol részt vett a kormánypártok háborúellenes aláírásgyűjtésén.
2025. November 19. 07:32, szerda | Belföld
Orbán Viktor hivatalában fogadta Hászánál Bolkiáht, Brunei szultánját
Orbán Viktor miniszterelnök kedden hivatalában fogadta Hászánál Bolkiáht, a Brunei Szultanátus szultánját és miniszterelnökét - tájékoztatta az MTI-t a Miniszterelnöki Kommunikációs Főosztály.
2025. November 19. 07:29, szerda | Belföld
KSH: szeptemberben a bruttó átlagkereset 687 100 forint volt
2025 szeptemberében a teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete 687 100, a nettó átlagkereset 475 100 forint volt.
