Városlista
2025. szeptember 2, kedd - Rebeka

Hírek

2011. November 26. 14:57, szombat | Külföld
Forrás: mno.hu/MTI

Huszonöt katona meghalt, több információ kell az eset tisztázásához

Huszonöt katona meghalt, több információ kell az eset tisztázásához

Huszonötre emelkedett a NATO helikopterei ellen végrehajtott támadás pakisztáni halálos áldozatainak száma – jelentette szombaton a pakisztáni állami televízió.

A NATO Afganisztánból érkezett gépei pénteken késő este Pakisztán északnyugati részén, Momand tartományban egy katonai ellenőrzőpontot támadtak meg. A szövetség kabuli illetékesei közölték, hogy tudnak az incidensről, s azt ígérték, hogy ha több információ birtokába jutnak, bővebb tájékoztatást adnak róla.

A pakisztáni hatóságok a támadást követően leállították az Afganisztánban lévő NATO-erők Khyber-hágón keresztül zajló utánpótlását. Egy helyi kormánytisztviselő szerint mintegy negyven tartálykocsit és teherautót fordítottak vissza. Egy másik tisztviselő szerint az utánpótlást biztonsági okokból állították le.

Címkék: ISAF, nato

Ezek érdekelhetnek még

2025. Szeptember 02. 07:18, kedd | Külföld

Orosz elnök: béke csak a NATO keleti bővítésének rendezése után lehetséges

A béke csak akkor lehetséges Ukrajnában, ha rendezik a NATO keleti bővítésének ügyét

2025. Szeptember 01. 07:58, hétfő | Külföld

Lengyelország lesz a legnagyobb kedvezményezettje az EU védelmi hitelprogramjának

Lengyelország lesz a legnagyobb kedvezményezettje a SAFE (Security Action for Europe) uniós védelmi hitelprogramnak -

2025. Augusztus 31. 08:35, vasárnap | Külföld

Ukrán miniszterelnök: Volodimir Zelenszkij készen áll a találkozóra Vlagyimir Putyinnal bármilyen formátumban

Volodimir Zelenszkij ukrán elnök készen áll a találkozóra Vlagyimir Putyin orosz elnökkel bármilyen formátumban - jelentette ki Julija Szviridenko, Ukrajna miniszterelnöke a Fox News amerikai hírtelevíziónak adott interjúban.