Városlista
2026. március 6, péntek - Leonóra

Hírek

2021. Január 08. 12:02, péntek | Külföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Húsz ház égett le a Csíksomlyó nyomornegyedében kiütött tűzben

Húsz ház égett le a Csíksomlyó nyomornegyedében kiütött tűzben

Húsz ház égett részben vagy teljesen le a Csíkszereda városhoz tartozó Csíksomlyó nyomornegyedében csütörtök este kiütött tűzben - közölte az Agerpres román hírügynökség.

A tűzoltóság nem adott hírt arról, hogy emberéletet is követelt a heves tűz, azonban a felgyúlt épületekből kimenekült mintegy 230 ember fedél nélkül maradt. Számukra az Erős Zsolt sportcsarnokban biztosítottak éjszakára szállást.

A többnyire romák által lakott nyomornegyedben a késő esti órákban csaptak fel a lángok. A hivatásos és az önkéntes tűzoltók nagy erőkkel vonultak a helyszínre, de így is több órán át kellett küzdeniük a lángokkal. Az egymáshoz közel épített fa viskók között ugyanis gyorsan terjedt a tűz.

Korodi Attila polgármester és Borboly Csaba, a Hargita megyei tanács elnöke is felhívással fordult a lakossághoz, és segítséget kért a bajba jutottak számára.

Gyűjtés indult a rászorulóknak! (Részletek a képre kattintva)

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 06. 14:00, péntek | Külföld

Izrael ismét iráni és libanoni célpontokat támadott, valamint támadásokat szenvedett el mindkét országból

Az izraeli hadsereg az Irán elleni háború hatodik napján, csütörtökre virradóan újabb iráni és libanoni célpontokat támadott, valamint támadásokat szenvedett el mindkét országból, ami miatt három légiriadó is volt az éjjel

2026. Március 06. 10:00, péntek | Külföld

Iráni konfliktus - Donald Trump részt akar venni Irán következő vezetőjének kiválasztásában

Donald Trump szerint neki is szerepet kell kapnia Irán következő vezetőjének kiválasztásában - az amerikai elnök erről csütörtökön beszélt egy interjúban.

2026. Március 04. 11:00, szerda | Külföld

Donald Trump: az Egyesült Államok biztosítja majd a Perzsa-öblön keresztül áthaladó tengeri kereskedelmet

Az Egyesült Államok fog biztosítást nyújtani a Perzsa-öbölön keresztül áthaladó tengeri kereskedelemnek - közölte kedden Donald Trump amerikai elnök a Truth Social közösségi oldalán.

2026. Március 04. 07:19, szerda | Külföld

Az EU arra kéri Ukrajnát, hadd ellenőrizzék, mi van a Barátság vezetékkel

Ukrajna egyre nagyobb nyomás alá kerül annak érdekében, hogy engedélyezze az Európai Uniónak a Magyarországra és Szlovákiába irányuló, megrongálódott Barátság kőolajvezeték helyszíni ellenőrzését – írja a Financial Times.