Városlista
2026. március 6, péntek - Leonóra

Hírek

2014. Augusztus 03. 08:15, vasárnap | Belföld
Forrás: MTI

Hőség – A kánikula mellett továbbra is többfelé lehetnek heves esőzések

Hőség – A kánikula mellett továbbra is többfelé lehetnek heves esőzések

Öt keleti megyében a hőségre, de emellett a fél országban felhőszakadásra, heves zivatarokra is figyelmeztet a meteorológiai szolgálat.

Az Országos Meteorológiai Szolgálat vasárnap reggeli, az MTI-hez eljuttatott figyelmeztetésében azt írta: a Tisztántúlon a napi középhőmérséklet meghaladja a 25 Celsius-fokot. A tartós hőség miatt Békés, Csongrád, Hajdú-Bihar, Jász-Nagykun-Szolnok és Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében jelenleg másodfokú figyelmeztetés van érvényben.

Délelőtt még csak néhol, délutántól viszont - főként az ország középső megyéiben - már több helyen, majd este északkeleten is számítani lehet zivatarok kialakulására. Ezek kísérőjelenségei közül továbbra is a felhőszakadás lesz a legjellemzőbb: lokálisan rövid idő alatt 20-50 milliméter csapadék is lehullhat. Emellett helyenként erős vagy viharos - néhol akár 90 kilométer/órás - széllökés is lehet, továbbá jégeső is előfordulhat.

A várható heves zivatarok és a felhőszakadás miatt Baranya, Bács-Kiskun, Csongrád, Fejér, Heves, Jász-Nagykun-Szolnok, Komárom-Esztergom, Nógrád, Tolna és Pest megyére, valamint Budapestre elsőfokú figyelmeztetést adott ki a meteorológiai szolgálat.

Az előrejelzés szerint vasárnap a legmagasabb nappali hőmérséklet 29-34 fok között alakul, nyugaton az alacsonyabb értékekkel. Késő este országszerte 21-26 fok lesz.

A Balaton és a Velencei-tó térségében a gyenge vagy mérsékelt szél délután időnként megélénkül, zápor, vagy zivatar körzetében átmeneti szélerősödés, illetve viharos széllökés is kialakulhat. Eleinte közepesen felhős lesz az ég, majd a napos időszakok mellett időnként erősen megnövekszik a gomolyfelhőzet. Zápor, zivatar helyenként már reggel, délelőtt is kialakulhat. Délután pedig szórványosan valószínű zápor, zivatar, néhol felhőszakadás. A legmagasabb nappali hőmérséklet 28-29 fok körül alakul, késő este 22-23 fok várható. A Balaton Siófoknál és a Velencei-tó Agárdnál egyaránt 25 fokos.

Címkék: hőség, kánikula, meleg

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 06. 07:06, péntek | Belföld

Szijjártó Péter: minden határon túlmegy, hogy Volodimir Zelenszkij halálosan megfenyegette Orbán Viktort

Minden határon túlmegy, hogy Volodimir Zelenszkij ukrán elnök gyakorlatilag halálosan megfenyegette Orbán Viktor kormányfőt, Magyarországot azonban nem lehet zsarolni, akárhogyan is fenyegetőznek

2026. Március 06. 07:01, péntek | Belföld

Magyar Péter: sem Ukrajna, sem Oroszország nem zsarolhatja a szuverén EU- és NATO-tag Magyarországot

Sem Ukrajna, sem Oroszország nem zsarolhatja a szuverén EU- és NATO-tag Magyarországot - közölte Magyar Péter a Tisza Párt elnöke csütörtökön az MTI-vel.

2026. Március 05. 14:56, csütörtök | Belföld

Leslie Mandoki ismét jelentős sporttörténeti zenei projekt élére állt.

A nemzetközileg elismert zeneszerző, producer és előadó, Leslie Mandoki ismét jelentős sporttörténeti zenei projekt élére állt

2026. Március 05. 11:00, csütörtök | Belföld

Szijjártó Péter: Nem emelnek árat az oroszok

Magyarország garanciát kapott arra, hogy Oroszország a nemzetközi energiaválság ellenére változatlan áron szállítja le a hazánk ellátásához szükséges földgázt és kőolajat