Városlista
2025. november 28, péntek - Stefánia

Hírek

2017. Július 18. 15:13, kedd | Belföld
Forrás: mti

Hétfőn még a hidegrekord dőlt meg, szerdára már a hőség miatt figyelmeztetnek

Hétfőn még a hidegrekord dőlt meg, szerdára már a hőség miatt figyelmeztetnek

Hétfőn a Nógrád megyei Zabaron még megdőlt a napi hidegrekord, szerdára már több megyére a hőség miatt adott ki figyelmeztetést a meteorológiai szolgálat.

Az Országos Meteorológiai Szolgálat kedden a Facebook-oldalán számolt be arról, hogy július 17-én megdőlt a minimumhőmérséklet országos rekordja. A korábbi rekord 5,6 Celsius-fok volt, amelyet 1996-ban mértek Szécsényben. Hétfő hajnalban viszont a Nógrád megyei Zabaron 5,5 fokig csökkent a hőmérséklet - tették hozzá.

Az MTI-hez eljuttatott veszélyjelzésükben azt írták: kedd délután, este az Északi-középhegység vidékén (főként keleti felén) nem zárható ki egy-egy - kisebb területre korlátozódó - zivatar. Szerdán késő délután, este a Dunántúl északnyugati felén lehet egy-egy zivatar, de heves zivatar nem valószínű.

Kiemelték továbbá, hogy szerdán a napi középhőmérséklet a Dél-Alföldön és a Kisalföldön már több helyen 25 fok körül alakulhat. A tartós hőség veszélye miatt szerdára Bács-Kiskun, Békés, Csongrád és Győr-Moson-Sopron megyére elsőfokú figyelmeztetést adtak ki. Az előrejelzés szerint szerda hajnalra 12-17 fokig hűl le a levegő, de a magasabban fekvő tájakon melegebb is lehet. A legmagasabb nappali hőmérséklet 29 és 34 fok között lesz.

A következő napokban várhatóan tovább fokozódik a hőség, pénteken akár 37 fokig is felmelegedhet a levegő.

Ezek érdekelhetnek még

2025. November 27. 07:38, csütörtök | Belföld

Jövő héten létrejöhet a megállapodás a 2026. évi minimálbér- és garantált bérminimum emelés mértékéről

Akár már a jövő héten létrejöhet a megállapodás a 2026. évi minimálbér- és garantált bérminimum emelés mértékéről

2025. November 27. 07:34, csütörtök | Belföld

Orbán Viktor: az otthonteremtési program eddigi eredményei imponzánsak

2025. November 26. 07:35, szerda | Belföld

Februárra eléri a pedagógusok átlagbére a diplomás átlagbér 80 százalékát

Február első hetére a kormány 100 százalékban teljesíti azon vállalását, hogy a pedagógusok átlagbére eléri a magyarországi diplomás átlagbér 80 százalékát