Hírek
2016. Január 28. 12:04, csütörtök |
Belföld
Forrás: MTI
Három megyében is csalók járnak

Újra megjelentek a magukat a gázszolgáltató szakembereinek kiadó csalók Borsod-Abaúj-Zemplén, Szabolcs-Szatmár-Bereg és Hajdú-Bihar megyében,
ismét kötelező modernizálásra és karbantartásra hivatkozva próbálnak meg előleget beszedni a Tigáz fogyasztóitól - közölte a gázszolgáltató cég csütörtökön az MTI-vel. A tájékoztatás szerint a csalók arra igyekeznek rávenni a fogyasztókat, hogy cseréltessék ki gázberendezéseik csöveit, vezetékeket és egyéb tartozékokat, mondván, azok nem felelnek meg az uniós szabványoknak, illetve vásároljanak szén-monoxid-jelző készülékeket. A beígért fejlesztésért előleget kérnek, és a valós piaci áraknál lényegesen drágábban kínálnak cserealkatrészeket vagy nem megfelelő minőségű eszközöket.
A Tigáz közleménye szerint a csalók megjelenéséről a cég tájékoztatta a rendőrséget.
A csalók jellemzően idős, tájékozatlan vagy a cselekvőképességükben korlátozott embereket szemelnek ki. A társaság felhívta a fogyasztók figyelmét arra, hogy a Tigáz nem foglalkozik szén-monoxid-jelző berendezések értékesítésével, nem végez karbantartási munkát a fogyasztó tulajdonában lévő vezetékrendszeren vagy berendezéseken, továbbá munkatársai és megbízott külső vállalkozói semmilyen körülmények között nem jogosultak készpénz átvételére.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 13. 09:07, vasárnap | Belföld
Az Otthon Start kombinálható más államilag támogatott hitellel is
A szeptemberben induló Otthon Start Program hiteleit lehet kombinálni más államilag támogatott hitellel is, így a program még kedvezőbb
2025. Július 13. 09:06, vasárnap | Belföld
MÁV: figyelmeztető piktogramokat festettek a balatoni vasúti átjárókba
A balesetek megelőzése érdekében 42 balatoni vasúti átjáróban készült el a figyelmeztető piktogramok felfestése – közölte a MÁV-csoport szombaton.
2025. Július 13. 09:04, vasárnap | Belföld
Szijjártó Péter szerint Brüsszel hibája, hogy az USA jelentősen emeli a vámokat
Szijjártó Péter: az amerikai vámemelés is a brüsszeli vezetés alkalmatlanságát bizonyítja.