Hírek
2017. Szeptember 06. 10:59, szerda |
Belföld
Forrás: mti
Felfüggesztette egy vágóhíd működését a Nébih - Videón, hogy miért!
Súlyos technológiai hiányosságok miatt felfüggesztette a Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei Tiszavasváriban egy baromfi vágóhíd működését a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih)
- közölte a hivatal szerdán az MTI-vel. Az üzem a működését a technológiai hiányosságok kijavítása után újra megkezdhette, az emberi fogyasztásra alkalmatlan termékek elszállítása és ártalmatlanítása azonban még több napig eltarthat.
A közlemény szerint a Nébih szakemberei a Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei, bérvágással foglalkozó baromfi vágóhíd ellenőrzésekor megállapították, hogy a fagyasztásra szánt termékeket több napig a folyosón tárolták, a vágószalagról közvetlenül a padozatra hullottak a csirkék, az emberi fogyasztásra szánt szárnyasokat a földről szedték össze a dolgozók.
A hatóság több mint 24 tonna nem nyomon követhető, jelöletlen, illetve emberi fogyasztásra alkalmatlan terméket vont ki a forgalomból. További több mint 100 tonna, selejtként megjelölt húst hatósági felügyelet mellett semmisítenek meg.
A Profit Food Kft. és a Dob-Tak Kft. vállalkozásokkal szemben milliós nagyságrendű bírság várható - tájékoztatott a Nébih.
Videó és fotó: Nébih
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 20. 15:00, hétfő | Belföld
A NIS jövőjéről tárgyalt a szerb energiaügyi miniszter a Mol vezetőjével
A Szerbiai Kőolajipari Vállalat (NIS) értékesítéséről és jövőjéről tárgyalt Hernádi Zsolttal, a Mol-csoport elnök-vezérigazgatójával Dubravka Djedovic Handanovic szerb energiaügyi miniszter Belgrádban
2026. Április 20. 11:00, hétfő | Belföld
Választás 2026 - Három hét van a plakátok eltávolítására
Még valamivel több mint három hetük van az országgyűlési választáson induló jelölteknek és pártoknak arra, hogy eltávolítsák a kampány időszakában a közterületeken elhelyezett plakátjaikat.
2026. Április 20. 09:00, hétfő | Belföld
Lehűléssel indul a hét, visszatérnek a hajnali fagyok is
A hét elején egy hidegfront hoz lehűlést, a hőmérséklet csúcsértéke kedden és szerdán már csak 15 Celsius-fok körül alakul, és ismét lehetnek hajnalban fagyok.
2026. Április 20. 08:00, hétfő | Belföld
Magyar Péter az uniós pénzekről tárgyalt az Európai Bizottság vezetőivel
Magyar Péter, a Tisza Párt elnöke, leendő miniszterelnök az utóbbi két napban magas szintű tárgyalásokat folytatott az Európai Bizottság vezetőivel Magyarországon - közölte a politikus az MTI-vel vasárnap.
