Hírek
2021. Január 29. 16:07, péntek |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Fogyatékossághoz vezető sérüléseket okozott zárkatársának egy szombathelyi rab
Maradandó fogyatékosságot okozó testi sértés bűntette miatt 3 év 6 hónap fegyházban végrehajtandó szabadságvesztésre ítélte első fokon a Szombathelyi Járásbíróság azt a többszörösen visszaeső vádlottat,
aki 2018. december 21-én a Szombathelyi Országos Büntetés-végrehajtási Intézetben zárkatársát bántalmazta - közölte az MTI-vel a Szombathelyi Törvényszék elnökhelyettese csütörtökön.
Tóth András Imre elmondta: a vádlott és a sértett együtt töltötte jogerős szabadságvesztés büntetését. A sértett "nem vásárolt testápolót a vádlottnak", aki ezért ököllel arcul ütötte őt. A sértett a bántalmazás következtében nyolc napon túl gyógyuló sérüléseket szenvedett, amelyekből később maradandó fogyatékossága keletkezett.
Az ítélet nem jogerős, a vádlott és védője enyhítésért, illetve felmentésért fellebbezett - közölte Tóth András Imre.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 24. 08:09, szombat | Belföld
KSH: novemberben a bruttó átlagkereset 756 400 forint volt
2025 novemberében a teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete 756 400, a nettó átlagkereset 525 900 forint volt.
2026. Január 24. 08:08, szombat | Belföld
Forgalomba állították a századik CAF villamost Budapesten
Forgalomba állították a századik CAF villamost Budapesten pénteken.
2026. Január 24. 08:05, szombat | Belföld
Szijjártó Péter: Magyarország ott ül az asztalnál az új világrend kialakulásánál
Megnyílt a Konfuciusz Intézet a győri Széchenyi István Egyetemen is, ami demonstrálja, hogy Európával ellentétben Magyarország ott ül az asztalnál az új világrend kialakulásánál
