Városlista
2025. december 28, vasárnap - Kamilla

Hírek

2012. Január 10. 14:03, kedd | Belföld
Forrás: Stop.hu/MTI

Fliegauf Benedek új filmje a Berlinale versenyprogramjában

Fliegauf Benedek új filmje a Berlinale versenyprogramjában

A Berlinale versenyprogramjában lesz Fliegauf Benedek Csak a szél című új játékfilmjének világpremierje - közölte a Magyar Nemzeti Filmalap nemzetközi részlege, a Magyar Filmunió hétfőn.

A Csak a szél című filmdrámát (munkacíme Szállnak a varjak volt) a 2008 júliusa és 2009 augusztusa között történt romák elleni merényletsorozat inspirálta. Egy cigánycsalád egyetlen napját mutatja be kora hajnaltól késő éjszakáig.

A magyar-német-francia koprodukcióban készült filmet - amelynek vezető producere Mécs Mónika és Muhi András (Inforg-M&M Film) - a február 9. és 19. között zajló 62. Berlini Nemzetközi Filmfesztivál versenyprogramjába hívták meg. A hírt a filmművészet kiemelkedő újdonságait felvonultató Berlinale hétfőn hozta nyilvánosságra.

A Csak a szél című film berlini világpremierjét az alkotók jelenlétében tartják. Fliegauf Benedek, aki Rengeteg című első filmjével 2003-ban a Berlinale Forumán elnyerte a Wolfgang Staudte-díjat, majd a rákövetkező évben a Dealerért a Berliner Zeitung rangos elismerését, most kapott először meghívást a tekintélyes berlini versenyprogramba, amelynek fődíja az Arany Medve.

Mint a Magyar Filmunió írta, a film története nem kapcsolódik közvetlenül a valós eseményekhez, nem követi a nyilvánosságra hozott nyomozati anyagot. Az Alföldön forgatott film amatőr főszereplőkkel készült, Toldi Katalinnal, Lendvai Gyöngyivel, Sárkány Lajossal, Toldi Györggyel. A mellékszerepekben hivatásos színészek is láthatók: Egyed Attila, Végh Zsolt, Vasvári Emese, Törőcsik Franciska, Kaszás Gergő. Fliegauf Benedek újra korábbi alkotótársaival dolgozott újra együtt: a film operatőre Lovasi Zoltán (Rengeteg), vágója Xavier Box (Womb) volt.

A filmet támogatta a Nemzeti Erőforrás Minisztérium, a Közigazgatási és Igazságügyi Minisztérium, a Szerencsejáték Zrt., a Magyar Villamos Művek Zrt., a Paksi Atomerőmű Zrt. és az Eurimages. A Csak a szél világforgalmazója a The Match Factory.

Az 1951-ben alapított Berlinale az év első filmes világtalálkozója, a szakma legfontosabb nemzetközi eseménye a májusi cannes-i fesztivál előtt.

Ezek érdekelhetnek még

2025. December 28. 07:44, vasárnap | Belföld

Bakondi György aggódik a párizsi közbiztonság helyzete miatt

Súlyos közbiztonsági válsághelyzetet jelző bűncselekmény-sorozat történt Párizsban, ahol egy afrikai származású bevándorló késelt meg három nőt -

2025. December 28. 07:43, vasárnap | Belföld

Navracsics Tibor: az önkormányzati rendszer módosításáról kezd konzultációt januárban a kormány

Az önkormányzati rendszer módosításáról kezd konzultációt januárban a kormány - jelentette be a közigazgatási és területfejlesztési miniszter szombaton a Facebook-oldalán közzétett videóban.

2025. December 27. 10:16, szombat | Belföld

NAV: jövőre megduplázódik a családi adókedvezmény

Az idei év elejéhez képest jövőre megduplázódik a családi kedvezményként igénybe vehető összeg: