Városlista
2025. szeptember 18, csütörtök - Diána

Hírek

2011. Augusztus 19. 14:17, péntek | Belföld
Forrás: OrientPress

Finn helikoptereket kap a honvédség

Finn helikoptereket kap a honvédség

Finnország Védelmi Minisztériuma - a korábbi egyeztetéseknek megfelelően - kettő darab modernizált Mi-8 szállítóhelikoptert - tartalék alkatrészekkel együtt - térítésmentesen adományoz a honvédelmi tárca részére.

Augusztus 25-e után a helikopterek üzembeállítására, a berendezések visszaépítésére Szolnokon kerül sor. A gépeket a Légi Tanácsadó Csoport hazai kiképzésekre fogja használni.

A helikoptereket az üzembeállításuk után az afganisztáni missziós szerepvállalásra felkészülő Légi Tanácsadó Csoport hazai kiképzésére használjuk majd.

A gépeket a nemzetközi SALIS program (Stratégiai Légiszállítás Ideiglenes Megoldása) keretében AN-124 típusú teherszállító repülőgéppel szállítják Magyarországra várhatóan 2011. augusztus 25-én.

A helikopterek üzembeállítására, a berendezések visszaépítésére Szolnokon kerülhet majd sor.

Az üzembeállítást követően a Magyar Honvédség modernizált Mi-8-as szállítóhelikoptereit sajtónap keretében fogjuk bemutatni a nyilvánosságnak, előreláthatólag szeptemberben-tudatta a HM közleménye.

OrientPess Hírügynökség

Címkék: honvédség

Ezek érdekelhetnek még

2025. Szeptember 17. 07:33, szerda | Belföld

Szijjártó Péter: Amerika feloldja a vízummentességi korlátozásokat a magyar állampolgárok előtt

Szeptember 30-tól az Egyesült Államokban feloldják a vízummentességi program korlátozásait minden magyar állampolgár előtt, ami újabb komoly eredmény Donald Trump elnök hivatalba lépése óta

2025. Szeptember 17. 07:31, szerda | Belföld

Orbán Viktor: egy korszak véget ért

Annak a korszaknak vége van, amikor azt tudtuk mondani, hogy tőlünk nyugatra minden jó, és semmi mást nem kell csinálni, mint lemásolni azt, ami ott történik

2025. Szeptember 17. 07:29, szerda | Belföld

KSH: a bruttó átlagkereset 693 700 forint volt, 9,0 százalékkal meghaladta az egy évvel korábbit

Júliusban a teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete 693 700, a nettó átlagkereset 479 500 forint volt.

2025. Szeptember 17. 07:27, szerda | Belföld

OKF: a fűtési szezon közeledtével érdemes próbafűtést végezni

A közelgő fűtési szezon előtt, még a hidegebb időjárás beállta előtt érdemes otthon próbafűtést végezni, amelynek során időben kiderülhetnek az esetleges meghibásodások, és el lehet végeztetni a szükséges javításokat