Városlista
2025. szeptember 2, kedd - Rebeka

Hírek

2016. Június 01. 13:33, szerda | Belföld
Forrás: mti

Film készült a magyar válogatott Eb-re jutásáról

Film készült a magyar válogatott Eb-re jutásáról

Egy nappal a franciaországi labdarúgó Európa-bajnokság rajtja előtt, jövő csütörtökön mutatják be a TV2-n a Magyar csapat - \". még 50 perc\" című dokumentumfilmet, amely a magyar válogatott kijutását dolgozza fel.

Muhi András Pires filmje a legutóbbi világbajnoki sorozat végétől, Egervári Sándor irányításától Dárdai Pál és Bernd Storck szövetségi kapitányságán át eleveníti fel a kontinensviadal selejtezőit, majd a Norvégia elleni sikeres pótselejtezőt, amellyel 44 év után jutott ki ismét Európa-bajnokságra a magyar válogatott.

"Az volt az alapkoncepció, hogy ne propagandafilm, hanem a kulisszák mögötti világot bemutató alkotás legyen, ahová nagyon ritkán pillanthatnak be a nézők" - mondta a mű rendezője és operatőre, Muhi András Pires a film szerdai sajtóvetítésén. Hozzátette, az alkotás a válogatottról és nem a magyar labdarúgásról szól. - "Az Európa-bajnokságon már nem folytatom a forgatást, a kijutás volt a misszió."

Muhi kifejtette, a dramaturgia kilenc mérkőzésre van felfűzve, a film 250 óra nyersanyagból állt össze, amelyeket tíz országban 90 nap alatt vettek fel.

"A sorozatban többször dőltek el mérkőzések az utolsó percekben. A csapat a pótselejtezőre érett meg annyira, hogy megértse, a félidőtől nem negyvenöt, hanem ötven percig kell koncentrálni" - hangsúlyozta Muhi a cím kapcsán.

"Pár napig furcsa volt a kamera, de a felvételeken látszik, hogy a mérkőzéseken mekkora a tét, milyen nagy a nyomás a játékosokon, így a kamera nem befolyásolta a viselkedésünket" - fejtette ki a kapus Bogdán Ádám, aki a selejtezők során tagja volt a válogatott keretnek. Hozzátette, a filmben jól látszik, hogy a világbajnokságról való lemaradás szomorú tapasztalataira építkezve harcolta ki az együttes az Eb-részvételt.

A közel másfél órás filmet jövő csütörtökön 21 óra 20 perctől tűzi műsorára a TV2.

A magyarok csütörtökig az ausztriai Leogangban készülnek, majd szombaton 18 órától a világbajnok német csapattal találkoznak Gelsenkirchenben. Az Eb-n június 14-én elsőként Ausztriával csapnak össze Bordeaux-ban, majd négy nappal később Marseille-ben Izlanddal, végül 22-én Portugália lesz az ellenfelük Lyonban.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Szeptember 02. 07:15, kedd | Belföld

Szijjártó Péter: 2027 végéig elkészül a magyar-szerb kőolajvezeték magyarországi szakasza

Egész biztosan elkészül 2027 végéig a magyar-szerb kőolajvezeték magyarországi szakasza, ami komoly előrelépést jelent majd hazánk és az egész térség energiabiztonságának szempontjából -

2025. Szeptember 02. 07:07, kedd | Belföld

Lázár János: visszafordíthatatlanul a megújulás útjára lépett a MÁV-Volán csoport

A MÁV és a Volán összevonásával visszafordíthatatlanul a megújulás útjára lépett a vállalatcsoport.

2025. Szeptember 01. 07:58, hétfő | Belföld

Változékony idő várható szeptember első hetében

2025. Szeptember 01. 07:56, hétfő | Belföld

Érkezik a 30 ezer forintos élelmiszer-utalvány a nyugdíjasoknak

Érkezik a nyugdíjasoknak a 30 ezer forintos élelmiszer-utalvány hétfőtől - erről beszélt Nyitrai Zsolt, a miniszterelnök főtanácsadója a Facebook-oldalán vasárnap közzétett videóban.