Hírek
2011. Július 11. 14:17, hétfő |
Belföld
Forrás: OrientPress
Figyelem: már csak néhány napig igényelhető a mikrovállalkozások támogatása!
Július 15-ig lehet támogatási kérelmeket benyújtani mikrovállalkozások létrehozására és fejlesztésére a Mezőgazdasági és Vidékfejlesztési Hivatalhoz.
A támogatás célja a vidéki térségekben új mikrovállalkozások alapítása, illetve a működők műszaki-technológiai fejlesztése, a versenyképesség növelése, munkahelyek megtartása és újak létrehozása érdekében.
Az Új Magyarország Vidékfejlesztési Programból finanszírozott támogatás éves keretösszege 7 milliárd forint.
Hátrányos helyzetű területeken megvalósuló fejlesztés esetén a kiadások 65%-a támogatható, egyéb területen 60%, de támogatást egy ügyfél legfeljebb 35 millió forintig vehet igénybe.
Az MVH felhívja figyelmet arra, hogy a támogatás részletes feltételeiről szóló 33/2011. (IV.28.) VM rendelet 2011. július 3-án hatályba lépett módosításával támogathatóvá vált a NACE REV. 2. 11 alágazat szerinti italgyártás, a 11.02 (Szőlőbor termelés) és a 11.03 (Gyümölcsbor termelés) alágazatok kivételével, továbbá támogatás igényelhető jármű javításhoz kapcsolódó beruházásokhoz is.
A támogatási kérelmeket a Mezőgazdasági és Vidékfejlesztési Hivatal regionális illetékességű kirendeltségeire kell benyújtani, melyek listája megtalálható a hivatal honlapján. A kérelmek beérkezése után az MVH pontozási rendszer és a rendelkezésre álló keretösszeg alapján határoz a támogathatóságról. További információk a 87/2011 (VI.3.) számú MVH Közleményben olvashatók.
OrientPess Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 13. 15:00, péntek | Belföld
Március 28-án megnyílik a megújult Citadella
Március 28-án megnyílik a nagyközönség előtt a megújult Citadella a budapesti Gellért-hegyen. Az épületegyüttes ingyenesen látogatható belső közparkkal, kilátóteraszokkal és új szolgáltatásokkal várja az érdeklődőket
2026. Március 13. 10:00, péntek | Belföld
Czepek Gábor: várjuk Kijev válaszát
Véget értek a csütörtöki energetikai tárgyalások Kijevben; tizenhét ország volt kíváncsi a magyar álláspontra, arra, hogy mit gondolunk a Barátság kőolajvezetékről
2026. Március 12. 14:00, csütörtök | Belföld
Steiner Attila: a kormány vizsgálja az üzemanyag forgalmazók javaslatát
2026. Március 12. 12:00, csütörtök | Belföld
Rogán szerint nem akarják befolyásolni a magyar választást az oroszok
Szerinte kamu az egész.
