Hírek

2012. Október 14. 20:19, vasárnap | Sport
Forrás: MTI

Férfi kézilabda BL - Veszprémi bravúr Madridban

Az MKB Veszprém óriási bravúrral 27-26-ra győzött vasárnap az Atlético Madrid otthonában a férfi kézilabda Bajnokok Ligája harmadik fordulójában, ezzel továbbra is százszázalékos.

Velux férfi BL, 3. forduló:
B csoport:
Atlético Madrid (spanyol)-MKB Veszprém 26-27 (13-15)
----------------------------------------------------
A magyar góllövők: Nagy L. 10, Jamali 5, Iváncsik T. 4, Oneto 3, Császár 2, Laluska 1, Rodriguez 1, Ugalde 1

A mérkőzés elején fej fej mellett haladt a két együttes, aztán a veszprémiek kihasználták a előző idényben a második helyen zárt madridi együttes kisebb megingását, és 22 perc elteltével előnyhöz jutottak (9-8). A folytatásban is többnyire a vendégcsapat vezetett, sőt, a lefújás előtt másodpercekben sikerült kétgólos előnyt szerezni.
A folytatásban gyorsan kiegyenlítettek a madridiak, és a 47. percben a vezetést is megszerezték, majd háromgólos előnyhöz jutottak. Ekkor még úgy tűnt, nem sikerül megszerezni az első idegenbeli győzelmet a spanyol gárda ellen, ám Nagy László és a többiek másképp gondolták. Ledolgozták a hátrányt, és a lefújás előtt a világklasszis Nagy vezérletével - aki egymaga tíz gólt szerzett - újra előnybe került a Veszprém. Az utolsó másodpercek rendkívül izgalmasan alakultak, a hazaiaknak esélyük volt az egyenlítésre - még a kapust is lehozták - de némi veszprémi "segédlettel" eladták a labdát. Jurkiewicz még behúzott egyet dühében Nagynak, de ez már semmin sem változtatott.
korábban:
THW Kiel (német)-Constanta (román) 35-14
Celje (szlovén)-Sävehof (svéd) 31-25

D csoport:
Pick Szeged-Füchse Berlin (német) 22-29 (14-14)
Barcelona (spanyol)-Dinamo Minszk (fehérorosz) 25-24
Schaffhausen (svájci)-Croatia Zagreb (horvát) 28-27
Az állás: 1. Barcelona 6 pont, 2. Berlin 4, 3. Zagreb 3, 4. SZEGED 2 (79-88), 5. Schaffhausen 2 (80-90), 6. Minszk 1