Hírek
2020. Június 14. 06:38, vasárnap |
Külföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Felrobbant egy tartálykocsi Kínában, sokan meghaltak
Meghalt 19 ember, és 172 sérült szorult ellátásra, miután felrobbant egy tartálykocsi a kelet-kínai Csöcsiang tartományban - adta hírül a CGTN kínai nemzetközi hírcsatorna.
A helyi kormányzat vasárnapi sajtótájékoztatóján arról számolt be, hogy a szombaton történt baleset helyszínére 450 tűzoltót vezényeltek azt követően, hogy a robbanás következtében a környező épületek is megrongálódtak. A Hszinhua kínai állami hírügynökség tudósítása szerint ráadásul a berobbant jármű egy közeli gyárépületbe csapódott, ami egy második robbanást idézett elő. A tartálykocsi a baleset idején egy gyorsforgalmi úton haladt, nem messze egy bekötőutakkal teli csomóponttól.
Az interneten közzétett amatőr videofelvételeken az látható, hogy a folyékony gázt szállító tartálykocsi - egyelőre ismeretlen okból - lángra lobbant, majd röviddel ezután felrobbant. A robbanástól leszakadt elemek nagy sebességgel repültek szét, környező épületekbe, illetve autókba csapódva. Egyes felvételeken lángokban álló autók is látszanak, a tartálykocsiból pedig sűrű, szürke füst gomolyog. Szemtanúk beszámolói szerint a közelben lévő épületek ablaktáblái betörtek.
A helyi hatóságok szerint a rendelkezésre álló információk alapján a baleset környezeti kárt nem okozott, a robbanás okait és körülményeit pedig még vizsgálják. Elmondták azt is: a sérülteket több mint 630 fős orvosi személyzet látja el.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 17. 12:00, kedd | Külföld
Brit miniszterelnök: Nagy-Britanniát nem fogják belerángatni ebbe a háborúba
Nagy-Britanniát \"nem fogják belerángatni\" az iráni háborúba és a szélesebb térségben kialakult konfliktusba - mondta Keir Starmer brit miniszterelnök a a Downing Streeten tartott hétfői sajtóértekezletén.
2026. Március 17. 06:57, kedd | Külföld
Trump a NATO jövőjét is megkérdőjelezte a Hormuzi-szoros miatt
Nyomást gyakorol szövetségeseire Donald Trump: az amerikai elnök szerint a NATO jövője is veszélybe kerülhet, ha a tagállamok nem támogatják az Egyesült Államok fellépését a Hormuzi-szoros térségében.
2026. Március 16. 12:00, hétfő | Külföld
Március 15. - Nicusor Dan: ez jó alkalom arra, hogy értékeljük a romániai magyarok hozzájárulását nemzetünk fejlődéséhez
Nicusor Dan államfő és Ilie Bolojan miniszterelnök is köszöntötte a romániai magyarokat a nemzeti ünnep alkalmából.
2026. Március 15. 12:00, vasárnap | Külföld
Donald Trump nemzetközi haditengerészeti együttműködést kezdeményez a Hormuzi-szoros biztonsága érdekében
Donald Trump amerikai elnök szombaton nemzetközi haditengerészeti együttműködést helyezett kilátásba a Hormuzi-szoros kereskedelmi forgalmának újraindítása érdekében.
