Városlista
2025. november 13, csütörtök - Szilvia

Hírek

2017. Július 17. 10:37, hétfő | Belföld
Forrás: mti

Félmilliárdot csalt el egy nyíregyházi munkaerő-kölcsönző bűnbanda

Félmilliárdot csalt el egy nyíregyházi munkaerő-kölcsönző bűnbanda

Félmilliárd forintnyi adót és járulékot csalt el egy nyíregyházi munkaerő-kölcsönző bűnszervezet, negyvenhárom gyanúsítottal szemben költségvetési csalás miatt javasolt vádemelést a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV)

- közölte a hatóság Észak-alföldi Bűnügyi Igazgatóságának sajtóreferense hétfőn az MTI-vel.

A NAV pénzügyi nyomozói még 2015 júniusában hét gyanúsítottat vettek őrizetbe, a bíróság elrendelte az irányító férfi és négy társának előzetes letartóztatását, két személy ellen pedig körözést rendeltek el.

A bűnbanda tagjaira akár húsz évig terjedő börtönbüntetést is kiszabhatnak - jegyezte meg a sajtóreferens.

Simon Béla elmondta, a banda országszerte harmincnégy gazdálkodó társasággal szerződött le vagyonvédelmi, takarítói és futárszolgálati feladatok ellátására.

A bűnszervezet az ismert módszert követte: a több mint kétezer munkavállaló után nem fizették meg az adót és járulékokat, illetve a - csak papíron - nyújtott szolgáltatás után esedékes áfát, ezzel jelentős kárt okoztak az államnak.

A banda irányítói jól szervezett, összehangolt és hierarchikus rendszert építettek ki: a fiktív szolgáltatást igénybevevő cégek színlelt szerződést kötöttek a külön erre a célra fenntartott, strómanok vezette munkaerő-kölcsönző vállalkozásokkal, ahová bejelentették régebbi dolgozóikat - ismertette a sajtóreferens.

Simon Béla hozzátette, becsapták munkavállalóikat is, mivel a "kölcsönbe adás" időszaka nem biztosítással járó jogviszony, ami a nyugdíjjogosultság szempontjából lényeges. Emellett a kölcsönbe adó cég által kiállított fiktív számla áfáját egyaránt levonták fizetendő adójukból.

A költségvetésnek okozott kár enyhítésére a pénzügyi nyomozók negyvenhat bankszámlát zároltak százmillió forint értékben. A negyvenezer oldalas nyomozati iratot a Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Főügyészségnek küldik meg.

Ezek érdekelhetnek még

2025. November 13. 07:27, csütörtök | Belföld

Orbán Viktor: a kormánynak kötelessége mindenben támogatni a nevelőszülőket és rajtuk keresztül a gyermekeket is

A kormánynak kötelessége mindenben támogatni a nevelőszülőket és rajtuk keresztül a nevelőszülőkre szoruló gyermekeket is - mondta Orbán Viktor miniszterelnök a Facebook oldalára feltöltött videóban szerda este.

2025. November 12. 07:20, szerda | Belföld

Nébih: Baranya vármegyei vaddisznóban állapították meg az afrikai sertéspestis jelenlétét

A Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) az afrikai sertéspestis (ASP) jelenlétét erősítette meg Baranya vármegyében.